Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Birden fazla kredi çekilebilir mi?

Birden fazla kredi çekilebilir mi?

Kredi konusunda bilinmeyen birçok nokta bulunmakta, kredi kullanmak isteyenlerin yaptığı araştırmalar ile kafa karıştıran bilgilere ulaşıyorlar. Bankaların matematiksel açıklamaları veya internet üzerinden konu ile ilgili bilgisi olmayan kişilerin paylaştıkları içerikler sebebiyle, kaynağın birinde doğru gözüken bir bilgi diğer bir kaynakta yanlış olarak gözükebiliyor. Yaptığımız araştırmalar sonunda size sunacağımız birden fazla kredi çekilebilir mi bilgilerine güvenebilirsiniz.

Kredi kullanımında temel esas sizin bireysel Kredi Puanı nız dır. Kredi Kayıt Bürosu ( KKB ) ve Türkiye Bankalar Birliği ( TTB ) verilerine dayanan bu puan sizin risk oranınızı göstermektedir. Puan hesaplaması yapılan algoritma içindeki aylık gelir durumunuz, toplam borç tutarınız, elektrik ve su gibi faturalarınızı düzenli ödemeniz, kredi kartı kullanımı ve ödemeleri gibi birçok nokta ele alınmaktadır. Risk oranınıza göre rapor sunan KKB ve TTB kurumları sizin kullanabileceğiniz kredi miktarını işaret eden bir puanı bankalara sunmaktadır. Kredi Puanı doğrultusunda düzenlenmiş olan risk limitiniz tutarında dilediğiniz kadar kredi kullanabilirsiniz. Bunu basit bir örnek ile açıklamamız gerekirse;

X kişisinin aylık gelir durumu ve diğer unsurları ile birlikte kredi notu 1500 dür. Bu puan bankaların nezdinde tahminen 10 ila 12 bin Türk Lirasına tekabül etmektedir. X kişisi A bankasından 3.500 lira 12 ay vadeli kredi kullandığında, kredi puanı 1300 civarına düştüğünü varsayalım. 1300 Puan 6.500 ila 8.500 Türk Lirası aralığına tekabül etmesi sebebiyle diğer bir bankadan kalan bu tutar kapsamında kredi kullanabilecektir.

Birden Fazla Kredi Çekilebilir mi sorusuna ışık tutan bu bilgileri etkileyen iki ana faktör bulunmaktadır. Kullanacağınız krediye karşı göstereceğiniz teminat ve kredi kullanacağınız bankanın müdür seviyesindeki yetkilileri konunun seyrini değiştirebilmektedir. Kredi notunuz oldukça düşük iken sahibi olduğunuz evi ipotek göstererek konutun bedeli oranında kredi çekebilirsiniz veya puanı düşük olan müşterilere müdür onayına tabi tutularak düşük tutarlarda ( 5.000 ila 10.000 arası ) kredi sağlanabilmektedir.

ÖNEMLİ  Kredi Borcu Olan Ev Satılır mı?

Kredi çekmenin en kolay yolu ise kredi skorunuzu yükseltmekten geçiyor. Sitemizde bulunan kredi puanı nasıl yükseltilir makalemize göz atarak kredi skoru nuzu yükseltebilir ve bankalardan rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ