Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Evin değerinden fazla kredi çekmek

Evin değerinden fazla kredi çekmek

Konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin önündeki en büyük engellerden birisi ise %25’lik peşinat miktarı olarak gözlemleniyor. Mevcut bir evi olup da, ikinci bir evi konut kredisi ile almak ve kiraya vererek konut kredisini ödemek bu sayede ikinci bir ev sahibi olmak isteyen kişilerin peşinatının bulunmaması konut kredisi çekmekten vazgeçmesi anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda, Evin değerinden fazla kredi çekmek için yapılan bir kaç ufak düzenleme ile, satın almak istediğiniz evin tamamını kredi kullanarak alabilme şansınız bulunmakta. Aşağıda farklı şekillerde anlatacağımız yöntemlerden size uygun olanı uygulayarak, evin tamamına kredi çekmek için fırsat yaratabilirsiniz.

Yöntem 1: Mülk sahibi ile anlaşarak evin bedelini yüksek göstermek eksper üzerinde algı operasyonu yapmanızı sağlayacaktır. Tabii ki 150.000 Türk Lirasına alacağınız bir evi 350.000 lira dememeniz gerekiyor. Çevrenizdeki evlerin muadil bedellerinden 30-40 bin gibi yüksek bir rakam beyan edebilir ve eksperin konutun değerini daha yüksek tutmasını sağlayarak, kredi miktarının %75’in üzerine ve hatta bazı durumlarda %100’ün bile üzerine çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yöntem 2: Bu yöntem evin değerinden fazla kredi çekme konusunda sizlere yardımcı olamasa da, %25’lik peşinat kısmını elde etmeniz için bir kolaylık sağlayabilir. Konut kredisi çekeceğiniz bankadan veya çalışmakta olduğunuz farklı bankaya başvurarak, %25’lik kısım için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu sayede 2 farklı kredi kullanarak hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Yöntem 3: Üçüncü ve en etkili yöntemde ise; evinizin eksper değerinin nasıl yüksek gösterebileceğinize dair bir kaç ufak tüyo vereceğiz. Bunların başında, alacağınız ev eğer bir apartman dairesi ise bina görevlisine ufak bir miktar harçlık vererek ev fiyatlarını soran olursa yüksek söylemesini rica edebilir, aynı muhitte bulunan diğer satılık evleri ilan sitelerine yüksek fiyatlarda açabilir, ev civarına satılık ev ilanı asarak yüksek bedeller yazabilirsiniz. Kısaca eksperin çevre araştırmasını etkileyerek evinizin fiyatının yüksek olduğunu ve tabii ki 1. yöntemde anlattığımız üzere mülk sahibi ile anlaşarak mülk değerinin yüksek göstermeniz halinde evin değerinden fazla kredi çekmek için gereken ortamı sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ  En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Bu konuyla benzer içerikli aşağıdaki konuları da inceleyebilirsiniz :

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ