Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Kamu Bankaları Faizleri Düşürdü

Kamu Bankaları Faizleri Düşürdü

KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından başlatılan faiz indirimi kampanyasına Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım da dahil oldu

4 KAMU BANKASI KAMPANYAYA DAHİL OLDU

Vatandaşın konut sahibi olabilmesi için KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından geçtiğimiz hafta yeni bir kampanya başlatılmıştı, dev kampanyaya Vakıfbank’tan da destek geldi. Dev işbirliğine Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım’ın destek vereceği belirtildi.

ANLAŞMALI FİRMALARDAN EV ALANA 0,98 FAİZLE KREDİ

Bankalarla kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmalardan ev alanlar için 0.98 faiz oranı uygulanacak. Bu kapsamda, banka ile çalışan firmalardan konut satın alacak tüketicilere aylık yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı verilecek. Kampanya kapsamında inşaat şirketlerinin elinde bulunan konut stoklarının eritilmesi amaçlanıyor.

FİRMALAR FAİZ MALİYETİNİN BİR KISMIN ÜSTLENDİ

Katılan bankaların konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.79 olarak açıklandı. Banka ile çalışmakta olan konut üreticisi firmaların da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleriyle müşterilerine faiz oranı aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılacak.

ÖNEMLİ  Milyonlarca kiracıyı ilgilendiren karar: Eskimeden sorumlu tutulamaz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ