Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

‘Yeter ki Evler Boşalsın, Kiranız Devletten’

‘Yeter ki Evler Boşalsın, Kiranız Devletten’

Sancaktepe yaptığı mitinginde vatandaşlara kentsel dönüşüme ilgili çağrıda bulunan Erdoğan, “İstanbul’da 65 bin riskli bina tespit ettik; yeter ki bu evler boşalsın, kiranızı her şeyinizi veriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe mitinginde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili yaptığı açıklamada “Tedbirimizi almamız lazım. Riskli konut ve iş yerinin yıkımını yaptık. Ben buradan Sancaktepeli kardeşlerime sesleniyorum. Ne olur bize yardımcı olun. Kiranızı, her şeyinizi veriyoruz, vereceğiz. Hak sahiplerine 1 milyar 440 milyon liralık kira yardımı yaptık. Yeter ki bu evler boşalsın, biz de orayı yıkalım. Ve gönüllülük esasına dayalı olarak sağlam konutlara halkımızı taşıyalım” diye konuştu.

İSTANBUL’DA 65 BİN RİSKLİ BİNA TESPİT EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlçemizde vatandaşlarımızın tapu sorunu vardı. Yüzde 95 oranında çözdük mü? Çözdük. Toplam 3 bin 163 parselde 5 bin 744 Sancaktepelinin tapularını teslim ettik. Hilal ve Fatih Mahallelerinde devir işlemleri devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızda 23 ilçede 65 bin 399 adet riskli yapı tespit ettik. Allah göstermesin Kartal’da yaşadığımızı bir yerlerde de yaşayabiliriz değil mi? Tedbirimizi almamız lazım. Riskli konut ve iş yerinin yıkımını yaptık. Ben buradan Sancaktepeli kardeşlerime sesleniyorum. Ne olur bize yardımcı olun… Bak kiranızı, her şeyinizi veriyoruz vereceğiz. Hak sahiplerine 1 milyar 440 milyon liralık kira yardımı yaptık. Yeter ki bu evler boşalsın, biz de orayı yıkalım. Ve gönüllülük esasına dayalı olarak sağlam konutlara halkımızı taşıyalım. 

ÖNEMLİ  Erdoğan'dan Arvavutluk iletisi: Dostluğun yeni nişanesi olacak
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ