Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gerekenler

Günümüzde gerek siyasal gerekse coğrafi sebeplerden dolayı ülkemizin nüfusu aldığı göçle sebebiyle hızla artmakta. Bu artışın sebep olduğu barınma ihtiyacı önlenemez bir şekilde meydana çıkaren, ev kiralarıda bu artıştan nasibini alarak aynı doğrultuda yukarıya doğru bir grafik çizmekte. Yatırım arayışı içerisinde olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği ev alıp kiraya verme durumu ise bu artışın yaşanması sebebiyle popülerliğini arttırarak hızla ilerlemekte. Konut sektörüne yatırım yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konuları, Yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında bir araya getirerek olası mağduriyetleri engellemek istiyoruz.

Bir yatırım planınız mevcut ise ve bu yatırımı uzun vadeli olarak yapmayı düşünüyorsanız konut sektörü oldukça yerinde bir seçim olacaktır. Satın alacağınız mülk için dikkat etmeniz gereken bir çok nokta mevcut. Bunların başında ise; alacağınız evin sağlamlığı gelmektedir. Doğal afet durumlarına ( deprem ve sel ) dayanıklı olması, yatırım sonrası maliyetlerinizin artmasına karşı alınabilecek en büyük önlemdir. Ayrıca mimari planı göz önünde bulundurmalı ve ilgili belediyeden edinilecek olan bilgi doğrultusunda mülkün bulunduğu kısımda yol çalışması veya konutlar için kamulaştırma çalışmaları gibi uygulamaların olmadığından emin olmalısınız.  Yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizdeki bir diğer önemli nokta ise, mülkün sahip olduğu alt yapı ve potansiyel kira müşterisi yoğunluğudur. Alt yapı konusuna kısaca değinmemiz gerekirse; Su, Elektrik ve Kanalizasyon tesisatlarının sağlamlığı, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kiracınızın olmasını sağlayabilir. Kira potansiyelinde ise; evin civarında bulunan okul, hastahane ve ulaşım noktalarının çok olması oldukça tercih etkileyici unsurlardır. Özellikle ulaşım konusunda kiracınızın iş yerine veya düzenli olarak gitmesi gereken yerlere kolaylıkla ulaşabilmesi kira müşteriniz için önem arz etmektedir.

Yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda yeterince bir bilginiz yok ise ve bu konuda hiç bir şekilde mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, alanında uzman bir emlakçıdan yardım almanız, ufak maliyet ile yüksek riski ortadan kaldıracaktır. Emlak sektöründe isim yapmış olan kişiler, belediye ve tapu müdürlüğü gibi önemli dairelerde bulunan iyi ilişkileri sayesinde çok kısa süreler içinde satın almayı düşündüğünüz konut hakkında bilgi edinebilir ve sizleri fikir olarak aydınlatabilir.

ÖNEMLİ  Peker Holding, Maslak’taki yeni ofis projesini devreye alıyor

Bu konuyla benzer içeriğe sahip, ilginizi çekebilecek bir kaç konuyu aşağıda listeledik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ