Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’den Borcunu Kapatana Yüzde 24 İndirim!

TOKİ’den Borcunu Kapatana Yüzde 24 İndirim!

1 Temmuz 2017 öncesi TOKİ’den konut veya işyeri almış vatandaşlar dilerlerse borçlarının tamamını veya bir bölümünü ödeyerek yüzde 20’lik İndirimden yararlanabiliyor

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyerek tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene yapılan indirim kampanyası 21 Eylül 2018 Cuma günü itibariyle başladı.

İNDİRİMDEN 1 TEMMUZ 2017 ÖNCESİ SATILAN KONUT VE İŞ YERİ SAHİPLERİ YARARLANABİLECEK

TOKİ’nin başlattığı indirim kampanyasından, satışları 2017’nin Haziran ayı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabilecek. Yüzde 24 indirim sağlanan indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanma hakkına sahip olacak. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

İNDİRİM İÇİN SON BAŞVURU 19 EKİM 2018’DE

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 19 Ekim 2018 tarihine kadar ilgili bankaya başvuru yapmaları yeterli oluyor. TOKİ’nin bugün başlayan indirim kampanyasından yaklaşık olarak 192 bin konut ve işyeri alıcısının faydalanması bekleniyor.

SORULARLA TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI

  • İndirim kampanyası ne zaman başlıyor? TOKİ indirim kampanyası için başvurular 21 Eylül’de başladı.
  • İndirim kampanyası ne zaman sona eriyor? İndirim kampanyası 19 Ekim 2018 tarihinde sona eriyor.
  • İndirim kampanyasından kimler faydalanabilecek? Kampanyadan satışları 1 Temmuz 2017 tarihinden önce gerçekleşmiş ve geri ödeme taksiti yine bu tarihten önce başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.
  • Kampanya için belirlenen indirim tutarı ne kadar? TOKİ indirim kampanyası için belirlenen indirim tutarı yüzde 24.
  • Kampanyadan kaç iş yeri ve konut alıcısı yararlanacak? Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve işyeri alıcısının yararlanması bekleniyor.
  • Kampanyaya hangi projeler dahil edilmedi? Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.
  • Kampanyadan yararlanmak isteyenler ne yapmalı? Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 19 Ekim 2018 tarihleri arasındaki 4 haftalık süre zarfında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.
  • TOKİ indirim kampanyasından geçen yıl kaç kişi yararlandı? Geçtiğimiz yıl düzenlenen indirim kampanyasından 17 bin 706 kişi yararlandı.
ÖNEMLİ  TOKİ'nin İndirim Kampanyası 19 Nisan'da Bitiyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ