Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’den 448 Yazlık Satışta!

TOKİ’den 448 Yazlık Satışta!

TOKİ, Sakarya Kocaali’de yapımı tamamlanan deniz manzaralı 448 yazlığı satışa sundu.

Dar ve orta gelirliler için konut üreten TOKİ, sadece bu alanda değil değişik gelir grupları içinde konut projeleri hazırlıyor. Ayrıca sosyal konut projeleri de üreten TOKİ, hayatın her alanında ihtiyaç duyulan yapılar üretmeye devam ediyor.

TOKİ, yazlık talebinin arttığı son yıllarda bu alanla ilgili de projeler üreterek satışa sunuyor. Son projelerden biri Olan Sakar’ya Kacaali’de tamamlanan dniz manzaralı yazlık tarzında üretilen 448 konut satışa sunuldu.

DOĞAYLA İÇ İÇE BİR PROJE

Deniz manzaralı villa tarzı konutlar, yeşille mavinin buluştuğu bölgede yaz tatilini geçirmek isteyen vatandaşlara hitap edecek. Projede; cami, okul, parklar ve iş alanlarının bulunduğu sosyal donatı alanları da yer alacak. 652 dönüm arazi üzerinde yeni bir şehir inşa edilirken, 448 adet 2+1 ve 3+1 konuttan oluşan blok ve villaların bulunduğu projede ayrıca 380 araçlık otopark da yer alıyor.

Deniz manzaralı konutlarla yeni bir yerleşim alanı kurulan projede, 24 derslikli ilkokul, 300 kişilik cami ve sakinlerin ihtiyaçlarını alabileceği ticaret merkezi, 5 çocuk oyun alanı ve açık hava spor alanı gibi sosyal donatılar da bulunuyor.

2+1’LER 141 BİN, 3+1’LER 212 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

3+1 konutların fiyatları 212 – 242 bin lira aralığında. Konut seçimini yapan alıcılar yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 15 peşinat bedeli için 156 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade alternatifleri arasından seçim yapabiliyor. 2+1 dairelerin fiyatları da 141 bin lira ile 196 bin lira arasında değişiyor.

Mahalle konsepti ile konut inşa etmeye başlayan TOKİ, Sakarya Caferiye’de ki konutları da yatay mahalle konsepti ile inşa ediyor. Caferiye konutları taşıdığı yerel çizgilerin yanı sıra altyapı planlamasıyla da özgün bir konut modeli olarak dikkat çekiyor.

ÖNEMLİ  TOKİ'den 117 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Kurasız Ev Fırsatı!

Deniza yakın bir konumda ve villa tarzında inşa edilen konutların önlerinde oyun alanları, toplanma mekanları, kaya bahçeleri, çiçek havuzları gibi peyzaj alanları oluşturuldu. Araç yolları blokların oluşturduğu meydanlardan uzaklaştırılırken, yaya yollarıyla bu meydanlar birbirine bağlanarak konutlara ulaşım sağlandı. Peyzaj alanları ve araç-yaya yolu kurgusuyla semt kültürünün korunmasına ve gelişimine zemin hazırlanan bir tasarım oluşturuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ