Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ Konutlarına Başvuru Sırası Engelli Vatandaşlarda

TOKİ Konutlarına Başvuru Sırası Engelli Vatandaşlarda

TOKİ’nin 50 bin sosyal konut hamlesinde başvuru süreci devam ediyor. TOKİ’nin konutlarından almak isteyenler için başvuru sırası engelli vatandaşlarda.

TOKİ’nin 50 bin sosyal konutlarından almak isteyen engelli vatandaşlar için başvuru süreci başladı. Ev sahibi olmak isteyenler engelli vatandaşlar hazırlayacakaları belgelerle bulundukları bölgede yetkili Ziraat veya Halkbank şubesine giderek başvurularını yapabilecek.

TOKİ’NİN YAPACAĞI 50 BİN KONUTA 600 BİN BAŞVURU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye’nin 67 şehrinde başlattığı “50 bin sosyal konut” kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ucuz konuta 1 ayda 596 bin talep geldi.

HER İL İÇİN FARKLI TARİHLERDE KURA ÇEKİLECEK

TOKİ başvuruları için genel başvuru süreci devam ederken gözler kura çekilişine 4 farklı kategoride başvuruları alınan TOKİ’de kuralar Nisan ayı sonunda Mayıs ayı başında çekilecek. TOKİ’de sehit aileleri ve engelli vatandaşlar için bavşvuru süreci erişime açıldı.

ENGELLİ KONTENJANINDAN YARARLANMAK İÇİN YAPILACAKLAR

TOKİ 50 bin sosyal konut projesinde daireler 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. Kampanya kapsamında 20 ay yada 240 ay vade ile kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. 2+1’ler için fiyatlar 116 bin 400 liradan başlarken, 3+1’ler için 170 bin 720 liradan başlıyor.

Engel durumu olan ve TOKİ’den ev almak isteyenler altta belirtilen evrakalrı hazırlayarak yetkili Ziraat veya Halkbank şubesine başvuru için gitmeleri gerekiyor.

  • Kimlik Fotokopisi
  • Engelli kişiler, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair)
ÖNEMLİ  TOKİ'nin İndirim Kampanyası Başlıyor!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ