Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Sahibinden Satılık İlanına Yasak mı Geliyor?

Sahibinden Satılık İlanına Yasak mı Geliyor?

Koronavirüs salgının etkisi Nisan ayı satış rakamlarına yansıdı. Nisan ayında tüm gayrimenkul türlerinde sadece 69 bin 819 satış gerçekleşti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Mart ayında tüm gayrimenkul türlerinde satış adeti 182 bin 689 olmuştu. Nisan ayında ise bir önceki aya göre satışlar yüzde 61,78 azaldı ve 69 bin 819’da kaldı. İlk dört ayda yapılan toplam satış sayısı ise 656 bin 101 oldu” dedi. 

Beklentiler Haziran Ayına Yoğunlaştı

Gayrimenkul satışlarında V şeklinde bir grafik beklediklerini belirten Altın Emlak Genel Müdürü “Mayıs ayında da satış rakamlarında benzer düşüşler yaşanacak. Ramazan bayramı sonrasında piyasaların normalleşme süreci başlayacaktır” dedi. 

Sahibinden Satılık İlanına Yasak mı Geliyor?

Son günlerde medyada yer alan ve mal sahiplerinin kendi gayrimenkullerini satamayacaklarına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını da ifade eden Özelmacıklı “Mal sahiplerinin gayrimenkullerini satmak için ilan verilemeyeceği şeklindeki haberler tamamen asılsızdır.

Anayasa’nın 35. Maddesine göre de mülkiyet hakkı kişiye sahibi olduğu şeyi dilediği gibi kullanma, ürünlerinden yararlanma ve tasarruf etme (başkasına devretme, biçimini değiştirme, harcama ve tüketme hatta yok etme) olanağı veren bir haktır” dedi. 

ÖNEMLİ  2022 yılında birinci el konut satışları Aralık'ta tepe yaptı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ