Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Nereden Ev Almalıyım?

Nereden Ev Almalıyım?

Türkiye’de oldukça ilgi gören bir yatırım aracı olan Ev yani Emlak sektörü, yatırımcılar sayesinde oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından birisi olan barınma ihtiyacını karşılama amaçlı kullanılan evler, yüksek prim yapması nedeniyle karlı bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Bu olgu sebebiyle yükselen konut fiyatları ise, barınma ihtiyacını karşılamak için ev almayı düşünen ve Nereden Ev Almalıyım ? Sorusuna yanıt arayan bireylerin kafasını son derece karıştırmaktadır.

Bir ev almak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken ilk şey; ihtiyaçlarınızı belirlemek olacaktır. Almak istediğiniz evin büyüklüğü ve iş yeriniz ve ailelerinize olan uzaklıkları göz önünde bulundurmanızda büyük fayda var. Belirlediğiniz ihtiyaçlar doğrultusunda arayış içine girdiğiniz evi bulmanız daha mümkün olacaktır.

Gürültüden ve yoğun tempodan hoşlanıyorsanız, sessizlik sizi daha çok yoruyorsa ve günün her saati aklınıza gelen her yere gitmek, eğlenmek veya dolaşmak istiyorsanız; Yaşadığınız şehrin merkezi noktalarında bir konut almanızı tavsiye ederiz, zira; Şehir merkezine uzak olan yerlerde tüm bu saydıklarımızı yapabilmeniz imkansız değil ancak bir hayli zor olacaktır.

Yukarıda yazılanların tam tersine sessizlik benim için huzur anlamına geliyor, ev alma komşu al sözüne gerçekten inanıyorum ve bu nedenle komşuluk ilişkilerim benim için önemli, çocuklarımla birlikte dilediğim an doğal yürüyüşler yapabilmeliyim ve alacağım nefes kaliteli olsun diyorsanız, şehir merkezinden uzak durmalısınız. Bu uzaklığı kilometrelerce şehir dışı algılamak yanlış olacaktır, her ilimizin şehir merkezlerinde yoğun ve kalabalık olan bir kesimin yanı sıra 3, 5 veya 10 km gibi uzaklıklarda daha sessiz ve doğa ile iç içe semtler bulmak gayet mümkün.

Nereden Ev Almalıyım ? Sorusuna kafanızda bir yanıt bulduysanız, alacağınız evde aşağıda belirteceğimiz özelliklerin veya unsurların bulunmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz;

  • Alacağınız konut yüksek katlarda ise Asansör
  • Maddi ve Sağlık olarak daha sıcak kışlar geçirmek istiyorsanız Bireysel Isıtma Sistemi
  • Yaz aylarında doğalgaz, elektrik faturanızı düşürmek adına Güneş Enerjisi
  • Apartmanın temizliğini ve apartman sakinlerinin günlük alışveriş gibi küçük ihtiyaçlarını karşılaması için bir Apartman Görevlisi
ÖNEMLİ  Kirada tavan formülüne dayanak: Hollanda hayata geçirdi

Bu 4 madde ilk bakışta basit noktalar gibi gözükse de, refah düzeyi yüksek bir yaşantı için önemli konulardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ