Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Metrobüs Büyükçekmece’ye ne zaman gelecek?

Metrobüs Büyükçekmece’ye ne zaman gelecek?

İstanbul’un hızla gelişen semti olan Büyükçekmece’de halkın en büyük sorunlarının başında ulaşım geliyor. Bölge halkı, yatırımcıların semti görmezden gelmesine ve belediyenin de yatırımlarını ertelemesi veya gerçekleştirmemesi sebebiyle oldukça mutsuz olduğu gözlemleniyor. Halk arasında yazlık bölgesi olarak görülen bu semt, son 15 yıllık zaman diliminde önemli bir gelişme kat etti. İlçeye bağlı olan semti ise, ilçeden daha çok prim yaparak yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Halkın belediyeden en büyük talepleri arasında olan ve büyük bir merakla beklediği konu; Metrobüs Büyükçekmece’ye ne zaman gelecek? Sorusu.

Konu hakkında çıkartılan asılsız haberler, sahte röportajlar yüzünden ilçe halkı artık isyan etme noktasında. Sürekli olarak bugün geliyor yarın gelecek gibi haberler ile halkın ilgisini çekerek ancak asılsız haberler veren ajanslara karşı oluşan ön yargı uzun yıllar kırılmayacak gibi gözükmekte. İstanbul’un emlak gurusu olan Tebernüş Kireççi tarafından gerçekleştirilen Röportaj’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’a Metrobüs Büyükçekmeceye ne zaman gelecek? Sorusu yönetildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, bu soruya net bir tarih vermekten kaçınarak, arkadaşlarım konu üzerinde gereken çalışmaları yapıyor. Kısa süre içerisinde yeni güzergâhın tanıtımını ve planlamasını açıklayacağız. Demekle yetindi. Uzmanlardan alınan görüşlere göre ise, Büyükçekmeceye Metrobüs ile ulaşımın en geç 2016 yılının yaz aylarında sağlanacağı yönünde. Konu ile ilgili planlama dairesinden yetkili kişiler ile yaptığımız görüşmelerden edindiğimiz bilgilerde ise; Bölge nüfusunun az olması, bölgede sanayi alanının bulunması ancak hizmet veren küçük ve orta ölçekte esnaflar ( kobi ) olmaması sebebiyle, ilçeye ilginin oldukça az olduğu söylenmekte.

Siyasi olarak bakıldığı zaman, bölgenin günümüzde ana muhalefet partisi tarafından görevlendirilen bir belediye başkanının olması ve ilçenin iktidar partisini desteklemiyor olması da, bölgeye yapılan yatırımların geç ve az olduğu yönünde düşünceler ortaya çıkartıyor. 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde hükümetin değişmesi veya aynı kalması durumunda bölgenin geleceği yönünde fikir üretmek daha kolay olacaktır.

ÖNEMLİ  ABD konut başlangıçlarında sürpriz artış
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ