Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İstanbul’un en sakin ve nezih semtleri

İstanbul’un en sakin ve nezih semtleri

İstanbul nüfus sayısı ve coğrafi şartlarıyla kaçınılmaz Türkiye’nin en kalabalık ve ilgi çekici şehri. 2015 yılı itibariyle 15 Milyon nüfusu olan şehirde, kalabalık sebebiyle artık her şey problem haline gelmeye başladı. Asya ve Avrupa kıtalarını bir birine bağlayan coğrafi konuma sahip bu şehrimizde trafik, sosyal hayat ve hatta Pazar alışverişleri bile normal bir şehirde harcanan vaktin 2 – 3 katı kadar vakit ayrılması gereken konular olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’un en sakin ve nezih semtlerinde oturmak isteyenler, genelde boş konut bulamamaktan yakınsa da bu semtlerde çoğunlukla eski İstanbullu olarak tabir edilen İstanbul’un yerlileri oturmakta. Eğer sizde trafik, kalabalık ve gürültü gibi konulardan rahatsızlık duyuyor ve daha sakin, nezih bir ortamda yaşamak istiyorsanız, aşağıdaki semtlerden birini tercih edebilirsiniz.

İstanbul’un en sakin ve nezih semtleri:

  • Etiler; Küçük Bebek ve Rumeli Hisarı sırtlarında bulunan bu yerleşim bölgesi, Boğaziçi Üniversitesi ( eski ismi ile Robert Koleji ), Özel Yıldız Koleji ve bir çok özel eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım yönünden oldukça rahat olan semte metro, Metrobüs gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım oldukça kolaydır.
  • Ulus; Bu semtte Etiler gibi ilçesine bağlıdır. Önceki zamanlarında Ortaköy Mahallesi sınırları içerisinde olan ve 1988’de ayrılarak mahalle olan Ulus, Portakal yokuşunun üstüyle TRT binasının arasındaki bölgede yer alır. Ünlülerin sıklıkla ikamet için tercih ettiği bölgelerden birisi olan Ulus, nezihliği ve sakinliği ile ön plana çıkmaktadır.
  • Bebek; yukarıdaki diğer iki semt gibi Bebek te Beşiktaş ilçesine ait bir mahalledir. Rumeli Hisarı ve Arnavutköy arasında yer alan bu mahalle, genel olarak yüksek gelirli ailelerin oturduğu semt olarak bilinmektedir. Bebek semti, semt ismiyle aynı adı taşıyan bir de koya sahiptir. Emlak fiyatlarının en pahalı olduğu semtlerden birisi olan Bebek, ev sahipliği yaptığı kafe, restoran ve gece kulüpleri mekanlarıyla gürültülü ancak nezih bir ortama sahiptir.
  • Nişantaşı; Şişli ilçesine bağlı olan bu semt, dünyaca ünlü markaları barındırmaktadır. Ayrıca, ev sahipliği yaptığı cafeler ve eğlence mekanları ile tanınan semtte gayrimenkul fiyatları bakımından her ne kadar yüksek olsa da, İstanbul’un en sakin ve nezih semtleri arasında yer almaktadır.
ÖNEMLİ  Bakanlıktan maille 1 Nisan uyarısı: Artık her önüne gelen konut kiralayıp satamayacak!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ