Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İcradan Ucuz Ev Alma Fırsatı

İcradan Ucuz Ev Alma Fırsatı

HalkBank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ilanları ile binlerce konut, iş yeri, arsa, tarla, bağ, bahçe, hobi bahçesi, yazlık ve dükkan düşük fiyatlara ek olarak dosya masrafsız, ekspertsiz ücreti ödenmeksizin konut kredisi desteğiyle satışa sunuldu.

Üstelik söz konusu konutlar satışa sunulmadan önce fiyat belirleme çalışmaları kapsamında ekspertiz işleminden geçirildiği için yaklaşık 1.500 – 2.000 lira aralığında olan konut kredisi ekspertiz ücreti ve 1.000 lira olan konut kredisi dosya masrafı gibi ücretlerden de muaf tutuluyor.

Yani 3 bin liralık bir avantajda bu masraflar ödenmediği için sağlanmış oluyor.

Bankalar İcralık Konutları Satıyor

Bankaların takibe düşen kredi miktarı rekor seviyelere ulaşırken yaşanan bu olumsuzluk konut stoklarında da yükselişe neden oldu.

Bu anlamda Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank ve İş Bankası konut satış ilanları oldukça ilgi çekiyor.

Ziraat Bankası’ndan satılık daire, arsa ve iş yeri alımı için Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden verilen ilanlara teklif verilmesi gerekiyor.

Teklif işlemi için ilk olarak Ziraat Bankası şubeleri üzerinden belirlenen teminat tutarı yatırılarak kullanıcı adı ve şifresi veriliyor.

Daha sonra bu şifre ile sisteme giriş yaparak ihale için teklif veriliyor. Belirli bir süre ilanda kalan daireler için icra ihaleleri düzenleniyor.

e-İhale ile Ev Nasıl Alınır?

Sisteme giriş yaptıktan sonra teklif ver butonuna basarak satılık konut için teklif verirsiniz. Son teklif veren kişinin üzerine 30 dakika boyunca yeni bir teklif gelmemesi halinde konut satışı tamamlanmış olur.

Ancak yeni bir teklif verilmesi halinde bu süre otomatik olarak 30 dakika daha uzar.

30 dakikalık süre zarfında yeni bir fiyat teklifi verilmezse e ihale yöntemi ile satışa sunulan konut en yüksek teklifi veren kişi ya da kuruma satılmış olur.

ÖNEMLİ  Bankadan Ev Alana Yüzde 0,69 Oranlı Konut Kredisi

İş Bankası tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Denizbank tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Halkbank tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Vakıfbank tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Yapı Kredi tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için Tıklayınız…

İcradan Ev Nasıl Alınır?

Piyasa koşullarının çok altında satılması nedeni ile tercih edilen icradan satılık daireler verilen ilanlar üzerine satılıyor.

Belirli bir süre ilanda kalan daireler için icra ihaleleri düzenleniyor ve bu ihalede genelde açık artırma yöntemi ile en yüksek teklifi veren kişi icradan satılık daire almaya hak kazanmış oluyor.

İcralık ve ve icralık araçlar için icra daireleri aynı yöntemle satış yapıyor. İcradan satılık daireler için en büyük avantaj ise normal piyasa fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha düşük fiyatlara satılması.

İcralık gayrimenkuller bu nedenle ev sahibi olmak isteyen kişiler içinde büyük bir cazibe oluşturuyor.

Genelde icradan satılık daireler ile normal daire fiyatları arasında nerede ise yüzde 50 gibi büyük bir fark bulunurken bu fark teklif toplama döneminde kapansa da yine de en az yüzde 20 fiyat avantajı ile ev sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ