Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Faizsiz Konut Finansman Desteği

Faizsiz Konut Finansman Desteği

MÜİAD Expo kapanış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut almak isteyenlere faizsiz konut finansman desteği sağlanacağını açıkladı

TANITIM ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Expo kapanış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada, “Asıl önemli olan sizlerin çabalarıdır. Çünkü işadamları birbirinin dilinden daha iyi anlar. Bugün aramızda bundan 10, 20, 30 yıl önce elinde bir çantayla yurtdışına gidip, şu anda yüzlerce milyon dolarlık ticarete imza atan arkadaşlarımız olduğunu biliyorum. Malumunuz bizim ‘gitmesek de, görmesek de o köy bizim köyümüzdür’ nakaratında bir türkümüze vardır. İşte ticarette ve siyasette işler öyle olmuyor. Gitmediğiniz de, görmediğinizde, oturup konuşmadığınızda, çağırıp misafir etmediğinizde elinize hiçbir şey geçmiyor. Bunun için hep birlikte, ‘dünya kazan biz kepçe’ misali dolaşacağız, kendimizi anlatacağız ve inşallah adım adım hedeflerimize ulaşacağız” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin yılda ortalama yüzde 5.8 büyüdüğü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Turizmde tarihi rekor kırarak 40 milyon ziyaretçinin üzerine çıkıyoruz. Eğitime ayrılan kamu kaynağını 10 milyar liradan, 120 milyarın üzerine çıkartarak bütçede ilk sıraya yükselttik. Her doğan genel sağlık sigortasıyla doğuyor. Bugün Amerika sağlık sigortasını halledememiştir. Ama biz bunların hepsinin önündeyiz. Havalimanlarımızın sayısını 30 ilave ile 56’ya çıkardık. İstanbul Havalimanı sayesinde bu sektördeki gücümüzü çok farklı seviyeye yükselttik. Enerji alanında kalkınmanın temel unsuru olan enerjide kurulu gücümüzü 32 bin megavattan 88 bin megavata yükselttik. Biz ülkemizi 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek istiyoruz. Hedefimize ulaşmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOKİ'de indirim muştusu

YAPI TASARRUF SİSTEMİ FONU

Törende konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, geniş ve yayılmacı bir platforma geçişin 5 aşamalı planla mümkün olacağını kaydetti. Aşamaları sermayenin millileştirilmesi, sermayenin olgunlaştırılması ve ıslahı, sermayede senkronizasyonu, sermayedeki kutuplaşmanın giderilmesi ve akreditasyon olarak sıralayan Kaan, “Büyümek isteyen girişimciler ve start-up projeler için Girişim Sermayesi Fonu, tarımda kendine yetebilmek ve tarımda 4.0’ı gerçekleştirebilmek için Gıda-tarım ve Teknolojileri Fonu, konut sahibi olmak ya da konuta yatırım yapmak isteyenleri kredi faizi yükünden kurtarmak için Yapı Tasarruf Sistemi Fonu, ara malı ithalatını en aza indirmek ve yerli-milli üretimi desteklemek için Kooperatif Finans Sistemi, tarım, hayvancılık, enerji ve çevre alanlarına entegre etmek ve tarımda verimliliği artırmak için biyogaz Organik ve Organomineral Gübre Tesisleri Projesi, büyümek isteyen ancak küçük sanayi bölgeleri ve OSB’ler arasına sıkışmış KOBİ’leri büyütmek için Orta Ölçekli Sanayi Bölgeleri kurmaktayız. Güvenli gayrimenkul alım-satımı için Gayrimenkul Borsası (GABORAS) da geliyor” dedi.

FAİZSİZ KONUT FİNANSMANI

Faizsiz konut finansman sitemi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Faizsiz konut finansman projesini kendi alanında yeni bir alternatif olarak değerlendiriyorum. MÜSİAD attığı her adımda hem kendisi hem ülkemiz, işbirliği halinde olduğu şirketleri destekleyen bir yaklaşımla hareket ediyor. MÜSİAD işte bu farkı projeleriyle dünyanın 85 ülkesine yayılan ofisleriyle, komisyonları ve kurullarıyla gençlere ve kadınlara yönelik özel çalışmalarıyla en özel şekilde yansıtan kurumlarımızdan biridir” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ