Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Emlak Konut 5 Bin Konutu Satışa Çıkarıyor!

Dar ve Orta gelirli vatandaşlar için konut üreten Emlak Konut, 3 projesinde 5 bin konutu çok yakında satışa çıkarıyor

Bir haftayı geride bırakan “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganıyla Bakan Murat Kurum’ca başlatılan konut kampanyasına vatandaşın ilgisinin yoğun olduğunu söyleyen Emlak Konut  Genel Müdürü Hakan Gedikli, bu yıl içinde yeni ihale yapmayacaklarını belirtti.

5 BİN KONUTLUK PROJE SATIŞA ÇIKACAK

Gedikli yaklaşık 5 bin konuta denk gelen 3 projeyi yakında satışa çıkaracaklarını söyleyerek, satışa çıkacak bu projeler arasında Galatasaray’ın Riva arazisindeki projesi ile Halkalı ve İzmir’deki projelerinin yer aldığını belirtti. Gedikli, ihale edilmemiş arsa portföyünün ise 4.5 milyar lira olduğunu kaydetti. Şirket Türk Hava Yolları Gayrimenkul ile birlikte yapacağı 10 bin konutu içeren projeye de bu sene içinde başlayacak. Türk Hava Yolları çalışanlarından kısa sürede 12 bin talebin oluştuğu projenin ilk etabında 4 ila 5 bin konut olacak.

EMLAK KONUT’TA PROJELER DEVAM EDİYOR

Gayrimenkul sektörüne yönelik olumsuz algının arttığı ve Emlak Konut ile ilgili iş yapan yüklenici firmaların da kulislerde yer aldığı iddiaları üzerine ise Gedikli, duran şantiyelerinin olmadığını söyledi. Hasılat paylaşım modeliyle iş yaptıkları firmalarda sorun olmadığını belirten Gedikli, “Duran bir şantiyemiz yok. Projelerin teslim tarihinde de bir gecikme beklemiyoruz” yorumunu yaptı.

EMLAK KONUT YURTDIŞINA AÇILIYOR

Emlak Konut’un yurt dışına açılma planları da sürüyor. Bunun için çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen Emlak Konut  Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Yurt dışına açılarak hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyoruz. Satış ve temsilcilik üzerine bir ofis açacağız. Bunun hangi ülkede olacağı konusunu araştırıyoruz. Ayrıca yurt dışı fuarlarına katılımı sürdüreceğiz.”

ÖNEMLİ  Yeni Bakanla Sektör için Yol Haritası Belirleniyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ