Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Devremülk nedir? Devremülk sözleşmesi nasıl hazırlanır?

Devremülk nedir? Devremülk sözleşmesi nasıl hazırlanır?

Son zamanlarda tatil sektöründeki yatırımcıların göz bebeği haline gelen ve gerek televizyon reklamları ile gerekse etrafımızdaki bireysel satıcılardan sıklıkla duyduğumuz Devremülk kelimesinin neyi ifade ettiği hakkında biraz bilgi aktarmak istiyoruz. Devremülk nedir? Sorusuna vereceğimiz geniş kapsamlı cevap sayesinde artık sizde bu kavram hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Devremülk terimi müstakil bir konutun, sözleşme ile belirlenmiş tarih aralığında kullanım hakkına sahip olmayı temsil etmektedir. Günlük yaşantımızdaki kullanım alanı da tam olarak budur, biraz daha somut örnekler ile açmamız gerekirse; Devremülk nedir? Sorusuna verebileceğimiz cevap, tatil dönemlerin de satıcı ve müşteri arasında yapılan sözleşme tarihlerinde kullanabileceğiniz kaplıca, tatil ve benzeri amaçlarda hizmet veren konutlardır. Devremülk, tapulu bir mülk olduğu için müşterinin satma, kiraya verme, miras bırakma gibi tüm haklarını da beraberinde getirmektedir. Bu konutlardan bir veya birkaçına sahip olmak istediğinizde yapmanız gereken birkaç yasal işlem bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise sözleşmedir. Devremülk Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır konusunda size vereceğimiz bilgiler doğrultusunda kendinizi daha iyi güvenceye alabilirsiniz.

Devremülk Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır;

Devremülk sözleşmesi hazırlarken bir avukattan yardım almanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Hukuki açıdan doğabilecek sorunlara karşı önlem niteliği taşıyan bu sözleşmede, siz ile mülkün satışını ve işletmesini yapan kişi/firma arasında yaşanılabilecek tüm problemlerin yazılı olarak çözümünü maddeler halinde bildirmeniz gerekmektedir. Ortak malik ve Devre Mülk sahibi arasında gerçekleşen bu sözleşmede Satıcı ve Müşterinin tüm yasal hakları açıkça beyan edilmelidir. Satış, kiralama ve miras bırakma gibi haklara sahip olduğunuzu sözleşmeye eklememeniz durumunda satıcı kişi/firma ile problem yaşayabilirsiniz. Dilerseniz makalemizin en alt kısmında bulunan örnek Devremülk Sözleşmesi ni kullanarak da kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Önemli not: Satın alacağınız Devremülk ün yasal kapsamlar dışında vaat edilen hiçbir özelliğine ek ücret ödemeyiniz. Konutu kullanacağınız tarih her yılın aynı ayı ve günü ise bunu sözleşmeye mutlaka ekleyiniz. Her yıl farklı tarihler aralığında kullanmak istiyorsanız, rezervasyonu yapacağınız tarih aralığını belirtmenizde fayda var. Size ait olan tapuyu ortak malik iznine tabi olmadan ve danışmadan dilediğiniz zaman satabilir veya kiraya verebilirsiniz.

ÖNEMLİ  İva Yapı ülke iktisadına katkı sağlamak için yine alanlara döndü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ