Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İmar Barışı’nda Sayı 500 Bine Ulaştı!

İmar Barışı’nda Sayı 500 Bine Ulaştı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesi için ilk günden bu yana başvuru yapanların sayısı 492 bin 869 ulaştı.

13 milyon konutun imar sorununu çözmesi hedeflenen İmar Barışı’nda başvurular e-Devlet üzerinden yapılabiliyor

 

Düzenlemeye 10 günde 461 bin 737 konut sahibi, 31 bin 132 de iş yeri sahibi başvurdu. Böylece İmar Barışı düzenlemesiyle Yapı Kayıt Belgesi için müracaat eden vatandaşların sayısı 492 bin 869’a ulaştı.

Müraacatlar Ramazan Bayramı’nda da hız kesmeden devam etti. 3 günlük bayram süresince 121 bin 913 kişi İmar Barışı’ndan yararlanmak için başvuruda bulundu.

İmar Barışı düzenlemesine kısa sürede büyük ilgi gösteren yapı sahipleri, başvurularını e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor.

PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifresi ile siteye veya mobil uygulamaya giren vatandaşlar, burada yer alan kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya erişebiliyor. Sayfaya giriş yapan yapı sahipleri, “İmar Barışı Başvuruları” bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlıyor.

Düzenlemede son başvuru günü 31 Ekim 2018 olarak belirlenirken, başvuru gerçekleştirildikten sonra ödenmesi gereken bedel de 31 Aralık 2018‘e kadar yatırılabilecek.

 

ÖNEMLİ  İmar Barışı'nda Fırsatçılara Pirim Vermeyin!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ