Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Antalya’da en çok değer kazanacak semtler

Antalya’da en çok değer kazanacak semtler

Türkiye’nin gözde turizm bölgeleri listesinin başlarında gelen Antalya, yakın geçmişe kadar oldukça cazip bir yatırım merkeziydi. Şehrin uzun sahil şeridi sayesinde deniz manzaralı ev sahibi olmak isteyenler cazip miktarlara gürültüden uzak ve enfes manzaralı arsalar elde edebiliyordu. Emlak sektöründeki önlenemez yükselişten payını alan Antalya’da yapılan araştırmalar neticesinde, geçtiğimiz 5 yılın en tavan fiyatları ile karşılaşıyoruz. Özellikle batı kesimde Kemer ilçesinden sonra olan yerleşim bölgeleri, doğuda ise Alanya ile Gazipaşa ilçeleri arasında yer alan bölgede turizm faaliyetlerinin dışında seracılık yapılmakta. Bu bölgelerde tarıma elverişsiz arazilerin tümüne yakını imara açılarak lüks yerleşim bölgeleri haline getirildi. Hal böyle olunca yatırımcıların gözde şehirlerinden olan Antalya, küçük yatırımcılarında ilgisini çekmeye başladı. Ekibimiz sizler için küçük çaplı bir araştırma yaparak Antalya’da en çok değer kazanacak semtler hakkında bilgi topladı.

Antalya’nın en kıymetli bölgeleri olarak kabul edilen;

  • Eski Lara Caddesi,
  • Konyaaltı,
  • Kemerağzı Oteller Bölgesi,
  • Yeniköy,
  • Yeşilbahçe,
  • Fener ve Kuzeykent

bölgelerinde imara açık arsa fiyatları 50 ila 300 Euro arasında seyretmektedir. Bunun yanı sıra;

  • Kepez,
  • Döşeme,
  • Aksu,
  • Korkuteli

semtlerinde ise 100 ila 250 Lira arasında seyreden imara açık arsalar dikkat çekiyor. Ayrıca; Konyaaltı ile şehir merkezi arasında bir geçiş noktası olan Meltem mahallesinde yüksek katlı yapı imarı sayesinde inşa edilen çok katlı binalar ve bu binaların yeni olması, yatırımcıların orta vadede konut satışından kar edebilmelerini sağlayacaktır. Özellikle ülke olarak son zamanlarda dış politikalarda yaşanan problemler ve turizm sektörünün sekteye uğraması göz önünde bulundurulduğu zaman, fiyatlardaki önlenemez yükseliş biraz hız kesmekte ve bazı fırsat durumları doğabilmekte. Her ne kadar dönemsel olarak fiyat yükselişlerinin hız kestiği gözlemlenmiş olsa da, Turistlerin Antalya’dan vazgeçemeyeceği aşikar bir gerçek. Bu sebeple Antalya’da prim yapacak semtler diye bir ayrım yapmaktansa, öncelikle yatırımınızın kısa, orta veya uzun vadeli olacağına karar verip, bu doğrultuda hesaplı arsa veya konut aramanız daha doğru olacaktır.

ÖNEMLİ  İngiltere'de konut fiyatları temmuzda yüzde 0,5 geriledi

Kısa vadeli yatırımlar ile kar elde etmek istiyorsanız sermaye sepetinizin biraz yüksek olması gerekmekte. Orta vadeli yatırımlar için ise; önemli araştırmalar yapmalı ve gelişmeye en yakın bölgelerden seçmelisiniz. Uzun vadeli yatırımlar ise Antalya’da en çok değer kazanacak semtler den ziyade, hesaplı ve imarlı olan her arsada uygulanabilir.

Bu konuya benzer içerikli olarak aşağıdaki konuları da inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ