Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

9 Banka Daha Faizleri İndirdi

9 Banka Daha Faizleri İndirdi

Konut kredisi faizlerindeki düşüş Şubat ayında hız kazandı. 9 Banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti.

KAMU VE ÖZEL BANKALAR İNDİRİM YARIŞINA GİRDİ

VAKIFBANK: Geçtiğimiz hafta, VakıfBank’ın kampanyalı Kışa Özel Sarı Panjur konut kredisi ürünü faiz indirimi ile başladı. VakıfBank kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını %1.67’den %1.63’e düşürdü.

AKBANK: Ardından Akbank’tan konut kredisi faiz indirimi geldi. Akbank haftanın ilk gününde konut kredisi faiz oranlarını %1.81’den, %1.77’ye dün itibariyle ise %1.75’e düşürdü.

ICBC BANK: Yeni Evim Konut kredisinde yaptı indirimle kısa süreliğine en alt seviye konut kredisi faiz oranını kullandırdı. ICBC Bank bu hafta gerçekleştirdiği faiz indirimi sonrası kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını %1.62’ye düşürdü.

YAPI KREDİ: Banka konut kredisi konut kredisi faiz oranlarında indirime giderek %1.61 faiz oranı ile 10 yıl vadede en alt seviye konut kredisi faiz oranını kullandırmaya başladı.

KUVEYT TÜRK: gerçekleştirdiği kar payı indirimi sonrasında ise 5 yıl vadeli konut finansmanlarına %1.59, 10 yıl vadeli konut kredisi finansmanlarına %1.64 kar payı oranı ile konut finansmanı sağlamaya başladı.

İŞ BANKASI: Banka uzun süredir indirim uygulamadığı standart konut kredisi faiz oranlarını %2.5’ten %2.2’ye düşürdü.

QNB FİNANSBANK: konut kredisi faiz oranlarını %1.88’e çekti.

EN DÜŞÜK FAİZ HALK VE VAKIF’TA

HALKBANK: konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulayarak kampanyalı Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü faiz oranlarını %1.49’a, Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını %1.53’e, Dost Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise %1.85’e düşürdü.

Güncel olarak 100.000 TL’lik konut kredisi için 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık en düşük konut kredisi ödemeleri 1.790 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 215.000 TL’ ye karşılık geliyor.

ÖNEMLİ  Konut Kredisine Büyük İndirim Geliyor!

VAKIFBANK: 1,5 milyon TL’ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1,63’ten yüzde 1,49’a indirdi. İkinci el ve sıfır araçlarda, taşıt kredilerinde de indirime giden banka, yüzde 1,72 olan aylık faiz oranını yüzde 1,55’e çekti.

VakıfBank’ta indirim öncesinde aylık yüzde 1,77’den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yapılan değişiklik sonrasında yüzde 1,59’dan başlayan oranlara indirildi.

Böylelikle 10 yıl vade ile 100 bin konut kredi kullanacak olan VakıfBank müşterisi bu indirimle 13 bin 120 TL avantaj yakalarken, aynı miktarda 48 ay vade ile taşıt kredisi kullanan müşterinin avantajı 6 bin 469 TL oldu. VakıfBank’tan 36 ay vade ve 10 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak müşteriler ise gerçekleştirilen faiz indirimiyle 490 TL kar edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ