Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Küçük salonları büyük göstermenin yolları

Küçük salonları büyük göstermenin yolları

Evinizin toplam metrekaresi sebebiyle küçük bir salona sahip olabilirsiniz ancak, bu salonu daha büyük göstermek için yapacağını birkaç küçük salon dekorasyonu püf noktaları sayesinde küçük salonu büyük göstermenin yolları ipuçlarını yakalayabilir ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Evinizin en sık kullanım alanlarından biri olan salonlarımız, her ne kadar küçük olsa da doğru seçilmiş mobilya, halı ve dekoratif öğeler gibi unsurlar ile olduğundan daha geniş gözükebilir. Minimal tasarımlar ve küçük ışık oyunları gibi ince detaylar sayesinde salonunuzun olduğundan daha büyük gözükmesini istiyorsanız, aşağıda sizler ile paylaşacağımız küçük salonları büyük göstermenin yolları isimli püf noktaları listemize göz atınız.

  • TV Ünitenizi küçük seçin. Odaların boyutu ne kadar küçükse ona uygun ölçeklerdeki TV ünitesi seçmek her zaman için bir avantaj olacaktır. Küçük mekanlarda büyük mobilyaların kullanımı alanın darlığını daha belirgin hale getirebilir.
  • Store perdeler kullanarak duvarların gözükmesini sağlayın. İnce tül veya stor perde kullanarak sadece camı kapatmanız ve duvarların gözükmesi, alanın zaten dar olan kullanım alanını daha da daraltmanızı engelleyerek verimli bir kullanım sağlayacaktır.
  • Bol miktarda ayna kullanın. En yaygın olarak bilinen dekorasyon hileleri arasında yer alan aynalar, küçük olan bir mekanı geniş göstermek için ideal bir dekorasyon öğesidir. Odanızın çeşitli bölgelerine yerleştireceğiniz büyük boy aynalar sayesinde elde ettiğiniz yansımalar ile, olduğundan daha geniş gözüken bir salona sahip olabilirsiniz.
  • Retro tasarım koltukları kullanmaya çalışın. Küçük mekanların vazgeçilmez tasarımı olan retro tip tasarım koltuklar, dar sırtlı ve dar kolçaklı bir tasarıma sahiptir. Oturum alanından başka alan işgal etmediği için, dar alanlarda daha geniş oturma alanı sağlayarak şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Derinlik katan tablolar ve metal, cam gibi objeler kullanmaya özen gösterin. Boş duvarlar her zaman için göz zevkinizi bozacaktır. Duvarlarınıza asacağınız derinliği olan tablolar sayesinde geniş bir ortam görünümü elde edebilirsini. Duvara koyacağınız açık raflar ve üzerindeki metal, cam gibi dekor objeleri sayesinde ise tam bir bütünlük yakalayabilirsiniz.
ÖNEMLİ  Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yukarıda sizin için belirttiğimiz küçük oturma odası nasıl büyük gösterilir ve küçük salonları büyük göstermenin yolları isimli listemizdeki 5 püf nokta sayesinde, eviniz daha sıcak ve daha geniş bir hale gelecektir.

Bu konuyla benzer içerikli yazımız : Evi nasıl daha büyük gösterebilirim?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ