Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Bir yaşam alanının vazgeçilmezi olan mobilyalar hayatımızın her alanında etkisini göstermektedir. Ruhen ve bedenen yorulan bünyeler dinlenme, beslenme kısaca hayatını idame ettirebilmek için neredeyse tüm alanlarda mobilya ihtiyacı duyarlar. Hayatımızdaki yeri büyük olan ve bu derece önem taşıyan eşyaların seçiminde dikkat etmemiz gereken bazı noktalar mevcut. Bu öğelere dikkat etmememiz halinde yaşam kalitemiz oldukça düşmektedir. Kaliteden ve konfordan ödün vererek satın almış olduğunuz mobilya ürünleri Bel, Sırt ve Adale ağrıları gibi sıkıntılar meydana getirerek ruhsal açıdan da önemli huzursuzluklar vermektedir.

Yeni bir mobilya ürünü satın almadan önce ilk planlama yapmanız gereken iki nokta bulunmakta, bütçe ve ihtiyaç. Bu iki hususta kesin kararlar aldığınız zaman geriye bir tek aşağıda yazdığımız noktaları araştırmak ve dikkat etmek kalıyor.

Mobilya Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

  • Garanti Süreci ( Satın alacağınız ürün fabrikasyon hatalarından dolayı bir süre sonra deforme olabilir. Garantisi mevcut ve süresi uzun olan ürünler tercih ederseniz bu deformasyondan zarar görmezsiniz. )
  • Ürün Kalitesi ( Tercih edeceğiniz mobilya türünün gerek ahşap, demir yani iskelet ve aksesuar kısımları gerekse kumaş, sünger gibi ürünlerin kalitesine dikkat etmelisiniz. Bu ürünlerin kalite tanımı çok geniş bir konu olduğu için ayrıca araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. )
  • Renk uyumu ( Satın alacağınız ürünlerin yerleşiminde etraftaki diğer eşyalarınız ile birlikte uyum içinde gözükmesine dikkat ediniz. Aksi halde hoşunuza giderek sahip olacağınız ürünler bir süre sonra gözünüze hoş gelmemeye başlayacaktır. )
  • Nakliye Hizmeti ( Bu madde her ne kadar önemsiz gözükse de örneğin satın alacağınız bir koltuk takımının nakliyesi size ait olduğu zaman mağazadan evinize kadar olan yol için kilometre başına 2-3 lira gibi rakamlar ödeyebilirsiniz. Totalde bu miktar 100 – 200 lira gibi bir rakamı bulursa maliyetinizi artıracaktır. )
  • Montaj hizmeti ( Bazı ürünler demonte olarak satılmaktadır. Bu ürünleri kendiniz montaj etme çabasına girdiğiniz zaman elinizin yatkın olmadığı bazı konularda satın aldığınız eşyalara zarar verebilir ve ekstra bir maliyetin altına girmek zorunda kalabilirsiniz. )
ÖNEMLİ  Koltuk takımı seçimi, Renk Uyumu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ