Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Düşük bütçeyle ev yenilemek

Düşük bütçeyle ev yenilemek

Yaşam alanlarımızda bulunan eşyalar gün geçtikçe aynı insanlar gibi eskimektedir. Bizler nasıl yaşlandıkça cildimiz ve sağlığımız deforme oluyorsa, aynı şekilde eşyalar ve evimizde bize hizmet ettiği süre zarfında deformasyona uğramaktadır. Dar ve orta gelirli aileler için ev yenileme belki hiç yapılmayan beklide hayat boyu en fazla bir defa yapılan bir işlem olarak görülmektedir. Birazdan sizlerle aşağıda paylaşacağımız tüyolar sayesinde düşük bütçeyle ev yenilemek konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ev yenileme konusunda ilk olarak mobilyalarınızdan başlayalım. Evinizde bulunan koltuk takımı artık eskimişse ve yenisine ihtiyaç duyuyorsanız, sanatkâr bir mobilya ve döşeme ustası sayesinde yeni bir koltuk takımı almanız gerek yok. Uygulanacak olan revizyon ve yeniden döşeme işlemi sayesinde mevcut olan mobilyanızın iskelet yapısı kullanılarak onarım ve döşeme işlemi yapılarak yeni görünümü verilebilir. Yemek masası ve çalışma masası gibi eskimiş olan eşyalarınızı da düşük bütçeyle ev yenilemek kapsamında, zımpara ve vernik yaptırarak yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evinizin duvarları kaba sıva üzerine boya ise ve siz bundan rahatsız oluyorsanız ki bazı bayanlar duvar silme konusunda bu dertten gerçekten yakınmaktadır. Duvarlarınıza saten alçı ve boya yaptırmak yerine daha düşük bütçeli olarak duvar kâğıdı uygulaması yaptırabilir ve yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu konusunda tavsiye ettiğimiz en sık unsurlardan birisi ise odaların ve eşyaların yerini değiştirmek olacaktır. Oturma odasında kullandığınız halınızı salona alarak veya yatak odanızda bulunan halıyı oturma odasına alarak misafirleriniz için farklı bir görünüm sunabilir, kendiniz için ise göz aşinalığınızı bozarak hayatınıza renk katabilirsiniz. Odaları bir birleri ile değiştirmek ise size yeni bir yaşam alanına taşınmış hissi sunarak düşük bütçeyle ev yenilemek konusunda yapabileceğiniz en iyi yollardan birisidir.

ÖNEMLİ  Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Mutfağınızdan sıkıldıysanız veya deforme olmuş bir mutfakta çalışmak zorunda kaldıysanız, üzülmeyin. Bu konuda size vereceğimiz tavsiye ile az para harcayarak dekorasyon yapma keyfine ulaşabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın genelde kapakları eskimektedir. İskelet kısımları sadece yük taşıma ve kapatma görevi gördüğü için neredeyse ilk takıldığı günkü gibi kalmaktadır. Anlaşacağınız bir mobilyacı ile mutfak dolaplarınızın kapaklarına yeni desenlerde PVC kaplama yaptırarak yeniymiş hissi yakalayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ