Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Modern oturma odası dekorasyonu

Modern oturma odası dekorasyonu

En önemli yaşam alanınız olan evinizin şüphesiz ki en çok vakit geçirilen ve kullanıma sahip olan odası oturma odasıdır. Özellikle çocuklu ailelerde, ailecek birlikte geçirilen zamanın %80’lik gibi bir kısmına sahip olan bu mekanın tasarımında dikkat etmeniz gereken bir çok önemli ayrıntı mevcut.

Modern oturma odası dekorasyonu yaparken kaliteden taviz vermemek en önemli ilkeniz olmalıdır. Günümüzde bir çok mağazada satışı yapılan ürünler ilk bakışta oldukça şık gözükse bile bir süre sonra kolayca deforme olduğu için gerek ekonomik anlamda gerekse manevi anlamda zarar vermektedir. Kalite konusunda kesin bir prensibe sahip olduktan sonra tasarımını yapacağınız odanın rengini değiştirmekle başlayabilirsiniz. Eğer oturma odanız küçük ise Evi Nasıl Geniş Gösterebilirim  makalemize göz atarak birkaç ip ucu elde ettikten sonra renk seçimi yapabilirsiniz. Odanızın rengine uygun olarak spor tip koltuk takımlarını odak noktanızın karşısına koyabilirsiniz. 2015 Oda Tasarım Modası nın en göze çarpan ürünlerinden olan ayak uzatma puf’unu tercih ederek oturma grubunuzun ortasına koyabilir ve daha rahat bir ortam elde edebilirsiniz.

Televizyon ünitesi seçiminde göstereceğiniz özen odanızın tasarımı baştan aşağı etkileyecektir. Eski ve demode olmuş küçük cam üniteler artık yerini tüm duvarı kaplayan ahşap ünitelere bıraktılar. Fazla cam detayı olmayan ve üzerinde kütüphane, dekor rafları, mini dolaplar ve çekmeceler gibi hem kullanım bakımından hem de görsel anlamda kişiye hitap eden üniteleri tercih etmeniz odanızı daha modern bir hale getirebilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise perde ve halılar. Belki en çok alternatifi bulabileceğiz bu seçimleri bir biri ile kombine halinde yapmanız sizin ne kadar özenli olduğunuzu göstermeye yetecektir. Kışın başlayan ve uzun bir süre etkisi altında kalacağımız şehir – ülke isimleri yazılı ürünler tercih edebilirsiniz. Paris ve İstanbul gibi öne çıkan modeller altında tasarlanan perde seçiminizin Stor Perde olmasını tavsiye ederiz. Stor perdeler diğer tül perdelere göre hem daha kolay kullanıma sahiptir hem de temizliği diğer ürünlere göre daha kolaydır. Halı türündeki seçiminizi ise shaggy türlerinden yana yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ  Çocuklar için ev kazalarına karşı alınabilecek önlemler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ