Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Ev ve ofis için dekoratif masa fikirleri

Ev ve ofis için dekoratif masa fikirleri

Ev ve iş yerlerimizin konseptine uygun dekorasyon ürünleri bulmak, bazen büyük bir problem haline dönüşebiliyor. Günümüzde hali hazırda satışı bulunan birçok ürün ve bu ürünleri barındıran mağazalar, dekorasyondan ziyade fiyat ve kullanıma önem vermekteler. Masa konusunda en çok ilgi çeken ürünlerin başında ise az yer kaplayan ancak, kullanım esnasında genişleyebilen yemek masaları dır. Evinizin daha ferah ve geniş gözükebilmesi için, standart kalıplardan uzak konsept ürünler tercih edebilirsiniz. Kullanım alanınıza özgü ürünleri mümkün olduğunca kendiniz de üreterek farklı bir ortam ve hava yaratabilirsiniz. Bu konuda birkaç küçük tüyo verecek olursak; Sebze halinden veya pazarlardan temin edebileceğiniz limon kasası, meyve kasası gibi malzemeleri uygun ölçülerde bir birlerine ekleyerek, balkonunuz için üzerinde tavla partileri düzenleyebileceğiniz minik tabureler ve dekoratif masa sahibi olabilirsiniz.

Ev ve ofis için dekoratif masa fikirleri konusunda diğer dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi dikkat etmeniz gereken bazı minik püf noktalar bulunmakta.  Bunlardan en başlıca sı ise; yukarıda da belirttiğimiz üzere evinizin konseptine uygun ürünler seçmenizdir. Vintage bir ev dekorasyonu yaptığınız zaman modern bir masa kullanmanız halinde tüm emekleriniz boşa gidebilir. Modernizasyon konusunda duvar renginizden tutunda, halı deseninize kadar tüm noktaları incelemeli ev ve ofis için dekoratif masa fikirleri nizi belirlemelisiniz.

Dekoratif masaResimde gördüğünüz üzere, oldukça zevkli döşenmiş bir oda ve dekoratif bir yemek masası görüyoruz. Günümüzde sıklıkla gördüğümüz 4 kişilik yemek masalarına nazaran oldukça küçük ancak amaca uygun hizmet eden masayı biraz inceleyelim. Sandalye ve arka kısımda gördüğünüz konsülün renkleri bir birleri ile oldukça uyumlu, Perde ve duvarda bulunan dekorasyon ürünlerinin renkleri ise ortama daha şık ve modern bir görünüm katmış. Koyu renklerin hâkim olduğu odada kullanılacak masanın açık renk olması ise ortamın tamamen kasvetli gözükmesi yerine daha ferah ve rahat gözükmesini sağlamış.

ÖNEMLİ  Stüdyo Daire Tasarım Fikirleri

Renk uyumu konusunda; Sürekli olarak kombine şekilde aynı renkleri kullanmanız boğucu bir ortam meydana getirebilir, sıcak ve farklı renkleri tercih ederek daha şirin ve ferah bir yaşam alanı elde etmeniz mümkün ancak, burada da renk karmaşasını çok abartmamız halinde bizim ve misafirlerimizin gözleri aşırı yorulacak, bu yorgunluk tüm vücudumuzu hatta yaşantımızı etkileyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ