Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Akıllı ev sistemleri

Akıllı ev sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, hayatımızdaki önemi ve kullanım alanları da büyük ölçüde arttı. Devasa mekanizmaların günlerce zamanda yapacağı işleri artık, tek bir dokunuş ile saniyeler içerisinde yapabiliyoruz. Mobil telefonlarımız veya özel olarak tasarlanmış Akıllı ev sistemleri yönetim cihazları ile evinizi daha keyifli, güvenli ve konforlu hale getirmeniz çok kolay. Elektronik ve Bilgisayar teknolojisi harmanlanarak üretilen çözümlemeler sayesinde, yatağınızdan dahi kalkmadan perdenizi açabilir, aydınlatmanın şiddetini ayarlayabilir ve hatta kahveniz için su bile ısıtabilirsiniz. Aşağıda sizler için birkaç madde halinde Akıllı ev sistemleri hakkında örnekler hazırladık. Bu örnekler dahilinde veya ihtiyacınıza uygun olarak üretilebilecek özel çözümlemeler evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

  • Akıllı Perde Sistemleri; Stor perde tiplerinden üretilen bu ürünler, makara kısmına takılan küçük bir motor sayesinde, uzaktan kumanda edilebilmektedir. Dilediğiniz ölçülerde açıp kapatabileceğiniz perdelerinizi dilerseniz bir sensör yardımı ile, güneş ışığının şiddetine göre ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Akıllı Aydınlatma Sistemleri; Çok eski tarihlerden bu yana kullanılan açma / kapatma butonu ile aydınlattığımız evimizde, ışıkları artık cep telefonunuzdan açabilir, parlaklık düzeyini ayarlayabilir veya dilerseniz zamanlama özelliği ile dilediğiniz saatte açılmasını veya kapanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Akıllı Klima Sistemleri; Evinizde belirleyeceğiniz sabit bir oda sıcaklığı ve zaman dilimi aralığında, siz eve gelmeden ısıtma veya soğutma işlemini yapabilir, eve girdiğiniz anda dilediğiniz sıcaklıktaki odanızda istirahat edebilirsiniz.
  • Akıllı Güvenlik Sistemleri; Akıllı Ev Sistemleri projeleri geliştirilmeden önce de kullanılan kamera sistemleri ile, evinizi 7/24 seyredebilir ve kayıt altına alabilirsiniz. Hareket sensörü olan kameralar tercih etmeniz halinde, sadece hareket bulunan sahneler kayıt altına alınarak, kayıt cihazınızın hafızasının hızlı dolmasını engelleyebilirsiniz.
  • Akıllı Mutfak Sistemleri; Çalışan bayanların günümüzdeki en sık karşılaştıkları problemlerden biriside, mesai sona erdikten sonra eve gelip akşam yemeğini hazırlamaktır. Bu problemi akıllı ev sistemleri kullanarak çözmek oldukça basit, elektrik ile çalışan ocağınıza veya su ısıtıcınıza entegre edilecek küçük bir çip sayesinde, işten çıkarken henüz yolda dahi olsanız akşamdan hazırladığınız yemeğinizin altını yakabilir veya sabah kalktığınızda yatağınızdan çıkmadan, içeceğiniz kahvenin suyunu ıstabilirsiniz.
ÖNEMLİ  Özge Ulusoy’dan Ev Dekorasyonunda Sonbahar Önerileri

Yukarıda bahsettiğimiz tüm maddeler günümüzde kullanılan teknolojilerden derlenmiştir. Otomasyon teknolojisi ile kişiye özel çözümlemeler üreten firmalar ile iletişime geçerek, dilediğiniz şekilde yazılım geliştirmesi talep edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ