Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Yemek odası için dekorasyon önerileri

Yemek odası için dekorasyon önerileri

Genel olarak yemek odası kültürüne sahip olan bir ülke değiliz ancak, milenyum çağına girmemiz ile birlikte yemek yediğimiz alanların steril olması ve bunun için ayrı bir yemek odamızın mevcut olması gerektiği konusunda yavaş yavaş bilinçlenmeye ve hem fikir olmaya başladık. Özellikle yeni evlenen çiftlerin düğün öncesi alışverişlerinde sıklıkla tercih ettiği yemek masası, yemek odası takımı gibi öğelerin evlerde bir köşelere koyularak farklı amaçlara hizmet edilmesi zorunda bırakılması bu ön yargıyı kırmak için oldukça zor bir durum oluşturuyor. Eğer geniş bir eve sahipseniz ve odanızda bir yemek odası bulunmasını istiyorsanız, birazdan size vereceğimiz Yemek odası için dekorasyon önerileri sayesinde oldukça şık ve verimli bir alana sahip olabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonu için açık renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Beyaz gibi saf renkler kullanarak ortamın temizliği konusunda misafirlerinizin hemfikir olmalarını sağlayabilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız renkli tablolarla birlikte odanızın daha geniş ve sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz. Yemek odası için dekorasyon önerileri arasından sıklıkla ve yanlış bir şekilde kullanılan en önemli öğe ise; aydınlatma konusudur. Aydınlatmanın tek bir avize ile yapılması yerine, küçük spot ampuller veya led lambalar kullanılarak odanın eşit ve gölgesiz bir şekilde aydınlatılmış olması, yarattığınız lezzetlerin güzel gözükmesi için oldukça önemlidir. Yemek takımınızı seçerken porselenlerinizin ve çatal bıçak takımınızın odanızın dekorasyonu ile uygun olmasına özen göstermeniz ayrı bir şıklık katacaktır. Örnek olarak tezhip desenli yemek takımı almanız halinde, duvarlarınıza uygulayacağınız küçük tezhip detayları sayesinde muhteşem bir hava yakalayabilirsiniz.

Yemek odası için dekorasyon önerileri verirken sağlık konusuna da değinmek istiyoruz. Hijyenin olmazsa olmaz dediğimiz en önemli yeri olan yemek odası ve mutfağımız gibi mekanların temizliği için kati uygulamalarda bulunmamız gerekiyor. Öncelikle bu odanın sadece yemek yemek için kullanılacağı ve diğer zamanlarda kullanılmaması gerektiğini benimsemelisiniz. Yemek harici vakitlerde odanızın kapısını kilitli tutarak olası kirlilik konularına önlem alabilirsiniz. Yemek odanızı kullanmadan bir saat kadar önce havalandırmanızı ve oda içerisinde bulunan eşyaların nemli bir bez ile hafifçe tozunu almanızı tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ  Oturma odası sehpa modelleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ