Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’nin Büyük İndirimi Yarın Sona Eriyor

TOKİ’nin Büyük İndirimi Yarın Sona Eriyor

TOKİ’nin daha önce konut alanlar için uyguladığı yüzde 24 indirim kampanyası 19 Ekim Cuma günü sona eriyor

TOKİ’NİN İNDİRİM KAMPANYASI YARIN SONA ERİYOR

TOKİ,  her yıl tekrarladığı indirim kampanyasında bu yılda daha önce konut alanlar için peşin ödemede yüzde 24 indirim uygulayacağını duyurmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının, cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerektiğini açıkladı. Turan, “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” ifadelerini kullandı.Vatandaşların kampanyaya gösterdikleri ilgiden memnun olduklarının altını çizen Turan, “TOKİ’den sosyal konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşlarımıza yüzde 24 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduk. Kampanyamızdan şu ana kadar 9 bin 870 vatandaşımız yararlanarak, 427 milyon 427 bin borç bakiyesini kapattı.” bilgisini paylaştı.

BORÇLAR KREDİ KULLANMADAN BİRİKİMLERLE ÖDENDİ

Bu yıl düzenlenen kampanyaya katılanların yüzde 97’sinin, toplam 379 milyon liralık borcu banka kredisi kullanmadan kapattığını ifade eden Turan, “Kampanyaya katılan vatandaşlarımızın ‘yastık altı’ diye tabir ettiğimiz kişisel tasarruflar ile borçlarını kapatması, sektörümüz açısından önemli bir gelişmedir. Ayrıca vatandaşlarımız, yastık altından çıkardığı paralar da ekonomiye yeni bir katkı olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

ESNEK ÖDEME İMKANI

TOKİ Başkanı Turan, bu yılki indirim kampanyasında esnek ödeme yaptıklarını da aktararak, “Yüzde 24 indirim kampanyamızdan, bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanıyor. Borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlarımız, yaptıkları 37 milyon 665 bin liralık peşin ödemeyle yüzde 24 indirim kampanyamızdan faydalandı.” açıklamasında bulundu.

ÖNEMLİ  TOKİ'den Ucuz Konut Atağı!

2017 HAZİRAN ÖNCESİ KONUT ALANLAR KAMPANYADAN YARARLANABİLİYOR

Kampanyadan, satışları 2017 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 Haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahiplerinin yararlanabildiğini hatırlatan Turan, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin ise indirim kampanyasına dahil edilmediğini aktardı. Turan, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının ise başvuru tarihi itibarıyla aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerektiğini de kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ