Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’den Ön Ödemeli Konut

TOKİ’den Ön Ödemeli Konut

TOKİ ön ödemeli sistemle konut yapılacak iller için talep toplamaya başlıyor. Vatandaşın ödeme gücü, vadesi, istediği bölge dikkate alınarak belli noktalarda projeler belirlenecek.

DAR GELİRLİ İÇİN 100 BİN KONUT MÜJDESİ

Hükümet, 2023 yılına kadar 100 bin sosyal konut sözü verirken, orta ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için tüm imkânları seferber ediyor. Dar gelirli vatandaşlar, emekli, şehit aileleri ile dul ve yetimleri de kapsayan konut projeleri hazırlanırken, Toplu Konut İdaresi ön ödemeli sistemle konut yapılacak iller için talep toplamaya başlıyor. Vatandaşın ödeme gücü, vadesi, istediği bölge dikkate alınarak belli noktalarda projeler belirlenecek. Nüfus artışının hızlı, ev fiyatlarının yüksek olduğu yerlerde, dar gelirlilere yönelik sosyal konut üretimi desteklenecek.

MART SONUNDA 10 BİN AİLEYE SOSYAL KONUT SATILACAK

Cumhurbaşkanlığı 2019 Yıllık Programı kapsamında, konut projelerinde dar gelirliler, engelliler, yaşlılar gibi dezavantajlı yönelik bir araştırma raporu da hazırlanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan TOKİ’ye yüzde 100 sosyal konut üretme hedefi ortaya koyarken, ikinci yüz günlük icraat programı kapsamında 9 bin konut ve sosyal donatı Mart ayı sonuna kadar tamamlanacak. Yaklaşık 10 bin aileye sosyal konut satışı gerçekleştirilecek. Konut Piyasası Takip Sistemi kurulurken, 5 ilde 19 farklı tipte konut projesi tamamlanacak. Bugün itibariyle TOKİ’nin yaklaşık 400 şantiyesinde inşaatlar sürüyor. 

FİYATLAR 65 BİN, TAKSİTLER İSE 300 LİRADAN BAŞLAYACAK

TOKİ, alt gelir grubuna yönelik geliştirdiği konut projelerinde, daha önce konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor. TOKİ’nin 36 ilde bulunan 5 bine yakın konutunda dar gelirlilere, emeklilere büyük fırsatlar sunuluyor. Yaklaşık 65 bin lira değerindeki konutlar bütçeye uygun olarak 300 lira taksitlerden başlıyor. Konut projelerinin bazılarında başvuru süresi 29 Mart’a kadar devam edecek.

ÖNEMLİ  TOKİ'den 304 Lira Taksitle Konut
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ