Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’den 36 İlde 215 Konut Kurasız Satışta!

TOKİ’den 36 İlde 215 Konut Kurasız Satışta!

TOKİ bu ay 36 ilde 215 konut ile 20 ilde 79 iş yerini kurasız satışa çıkardı. Son olarak Toplam 294 adet taşınmaz 11 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenecek Açık Artırma (teklif alma) ile satıyor. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ’ye başvuruda bulunabiliyor.

215 Konut Satılacak

TOKİ 36 ilde 215 konut ile 20 ilde 79 iş yerini açık artırma usulüyle satıyor. 

Açık Artırma Tarihi

Açık Artırma 11 Ağustos 2020, Salı günü, saat 10:00’da Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda düzenlenecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) teklif yapılabilecek. 

Konutlar Hangi İllerde?

Alıcılar Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Zonguldak şehirlerinde satışa çıkarılan daireler yüzde 25, peşin 120 ay vade ile sahip olabilme fırsatı sunuyor.

Ayrıca alıcılar, İstanbul’da satılan konutlara yüzde 25, yüzde 40, yüzde 50 peşin 96 ve 120 ay vade seçenekleriyle alabiliyor.

İş Yerleri Hangi İllerde?

Ayrıca, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat’ta satılan iş yerleri %10, %25 peşin 120 ay vade ile ev sahibi olabilecek.

Açık artırmayla ilgili bankacılık hizmetleri Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile alabilecek.

Ayrıntılı bilgilere www.toki.gov.tr ile www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

ÖNEMLİ  TOKİ'nin arsa başvuruları için e-Devlet'te kimlik numarası uygulaması getirildi

Başvuru Sırasında İstenen Belegeler

TC Vatandaşı olan ve 18 yaşını dolduran gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulan tüzel kişilikler başvuruda bulunacak.

Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

muhammen bedeli 99.999 liraya kadar olanlar için 5.000 lira

muhammen bedeli 100.000 – 349.999 liraya kadar olanlar için 10.000 lira

muhammen bedeli 350.000 – 999.999 liraya kadar olanlar için 50.000 lira

muhammen bedeli 1.000.000 lira ve üstünde olanlar için 100.000 lira katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,

Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri (Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

Ödeme Koşulları

Hemen teslim olarak satılan projelerde; Taşınmazlar mevcut durumu ile satışa sunulmuş olup, alıcılar taşınmazı görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacaktır. İdarece bu taşınmazlarda herhangi bir tadilat ve onarım yapılmayacak.

Muhammen bedeller bütün projeler için KDV olarak belirlendi, vadeli işyeri satışları ile İstanbul Bakırköy Yalı Ataköy Projesinde bulunan konutlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde yer alan satış bedeli ve teslim tarihine kadar düzenlenen dönem artışları toplamı üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın tesliminden sonraki vadelere yayılarak alınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ