Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

TOKİ’den 304 Lira Taksitle Konut

TOKİ’den 304 Lira Taksitle Konut

TOKİ, 27 İlde 4 bin 646 konutu 304 liradan başlayan taksitler ve açık satış yöntemiyle satışa sundu.

27 İLDE 304 LİRADAN BAŞLAYAN TAKSİTLE EV

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye genelinde ‘açık satış’ yöntemiyle satışa sunduğu projelerinde 304 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuyor. alt gelir grubuna yönelik çalışmalarına ara vermeden devam eden TOKİ, kura çekilişi olmadan, farklı gelir gruplarına Türkiye’nin pek çok kentinde yatırım yapma fırsatı veriyor. Ankara’dan Denizli’ye, Sakarya’dan Samsun’a, Kütahya’dan Ordu’ya kadar ülkenin farklı bölgelerindeki projelerde TOKİ, ödeme planları ve farklı taksit imkanları oluşturuyor.

66 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TOKİ’nin 27 şehirde 4 bin 646 konutu açık satış türüyle satılıyor. TOKİ’nin alt gelir grubu için hayata geçirdiği ve kurayla sattığı konutlar dışında herkesin erişimi olan açık satış türündeki konutlar, uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Bu konutlar içinde 66 bin liradan başlayan fiyatlardan, 300 bin liraya kadar çıkan geniş bir yelpazede seçenekler bulunuyor.

FARKLI ÖDEME SEÇENEKLERİ

Başvuru önceliğine göre satışı yapılan konutlar için anlaşmalı bankaya yapılacak peşinat ödemesi ardından taksitlendirme işlemi TOKİ bünyesinde yapılıyor. Bu kapsamda satın almak istediği konutu belirleyen alıcılar; yüzde 10 peşinat 96 ay vade, yüzde 15 peşinat 108 ay vade, ve yüzde 25 peşinat 120 ay vade alternatiflerinden birini seçerek peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırabiliyor.

Bu konutların pek çoğunda konut alıcılarının sadece T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması şartı aranıyor. Bunun dışında; “kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları aranmıyor.

ÖNEMLİ  Kasım 2020 TOKİ Alt Gelir Grubu 2+1 Daire Satışı Yapılan İller! 531 TL, 691 TL, 716 TL Aylıkla Ödeme Planları

ANKARA’DA 190 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TOKİ açık satış türünde bulunan Ankara’daki projelerde konut fiyatları 190 bin bin liradan başlıyor. 150’yi aşkın sayıda konutun açık satışta olduğu şehirde taksit tutarı da 1.200 liradan başlıyor. Buradaki konutlarda son başvuru tarihi Mart ve Haziran ayı sonu olmak üzere değişiyor.

Kütahya’da açık satış türüyle satışta olan 109 konut yer alıyor. Şehirde 104 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak konutlarda en düşük taksit tutarı 348 lira olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda en düşük taksit tutarı olan il ise Osmaniye. Şehirdeki 32 konut içinde satış fiyatı 91 bin liradan başlıyor. Samsun’da yer alan 164 konut için ise 109 bin liradan başlayan fiyatlar ve 535 liradan başlayan taksit oranları uygulanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ