Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Taş Duvar Kaplama Dekorasyonu

Taş Duvar Kaplama Dekorasyonu

Dış ve iç mekânlar da dekorasyon fikirlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Geçmiş zamanlarda moda olan duvar kâğıtları artık yerini farklı alternatiflere bırakmaya başladılar. Tuğla duvarların nostaljik görüntüsünü çekici bulan mekan veya konut sahipleri eski günlerdeki görünümleri tekrar görebilmek adına Taş Duvar Kaplama Dekorasyonu yaptırıyorlar. Sizlerde bu görüntüden zevk duyuyor ve nostaljik tasarımları seviyorsanız, tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Dekoratif taşlar iç ve dış yapı dekorasyonlarında önemli avantajlar sağlamaktadır. Saten duvar veya kağıt ile kaplanmış duvarların, gerektirdiği boya, badana, silme işlemleri gibi rutin bakımları son derece hafifletmektedir.

Türlerine göre farklı desenlere sahip olan dekoratif taşlar, suni ve doğal olarak imal edilmektedir. Suni taşlar, kolay yıprandıkları için genelde iç mekanlarda kullanılmaktadır. Beyaz bir file üzerine yapıştırılan bu malzemeleri yüzeyler üzerine uygulamak oldukça kolaydır.

Dekoratif taş uygulayacağınız zeminin düz olması gereklidir, köşeli yüzeylerin her bir yüzüne ayrı uygulama yapmanız daha şık görünüm kazandırmanızı sağlayacaktır.

Uygulama yapacağınız yüzeyin ölçülerinde keseceğiniz file tabanlı dekoratif taşı, özel yapıştırıcı maddesini sürdükten sonra yüzeye bir süre bastırarak tutmanız yeterli olacaktır.

Taş Duvar Kaplama Çeşitleri ;

  • Taş Panel : %20 Fiberglass, %75 Ekolojik reçine ve %5 oranında taş tozundan oluşan suni dekor ürünüdür. Taş panel model isimleri; Mole, Ardesia, Bahcetta, Fondo, Rustico, Pietra Campo, Mattone Vecchio, Mattone, Cosparsa, Concreto, Misto, Concreto Grezzo, Pietra Di Fiume, Roccia, Bricchetto, Legno, Piallato ve Decrepito olarak toplamda 18 çeşittirler.
  • Kültür Taşı : Çimento, Pomza ve Kum’dan yapılan suni bir dekor malzemesidir. Kültür Taşı modelleri : Rustik, Doruk, Geçmeli Kaynak, Geçmeli Kırık, Geçmeli Yığma, Antik Kale, Kayrak, Kale, Datça, Manavgat, Vadi, Tarla, Parke, Katman, Alaçatı, Dere, Nehir, Karışık ve Likya taşı olmak üzere 20 çeşitten oluşmaktadırlar.
  • Eski Tuğlalar : Eskitme desenine sahip tuğlalardır. Standart tuğla hammaddesinden yapılmaktadırlar. Çeşitleri : Harman, Antik, Eski, Akdeniz, Rustik ve Beyaz Antik olarak 6 çeşittirler.
ÖNEMLİ  Asansör Bakım Masrafları Bedeli

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere doğal ve suni olarak imal edilen Taş Duvar Kaplama Dekorasyonu ürünlerini kullanarak mekânlarınızı daha şık ve nostaljik bir görünüme bürüyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ