Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Sürücüsüz Metro Seferlerine Ara Verildi

Sürücüsüz Metro Seferlerine Ara Verildi

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Sürücüsüz Metro Hattının 2.etabı Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme sürüşleri başladığından hatta 12-30 Temmuz tarihleri arasında hizmet verilmeyecek.

Ağustos ayında hizmete alınacak metronun 2.etabı Yamanevler-Sancaktepe bölümünün test seferleri için daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar-Yamanevler kısmının seferlere ara verildi. Seferlerin yapılmayacağı dokuz gün boyunca yolcular İETT’nin özel olarak sağladığı M5 otobüslerini kullanacaklar.

İkinci etabın hizmet vermeye başlaması amacıyla gerekli kontrol ve testlerin yapılabilmesi için Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler 9 gün boyunca yolcuya kapalı yapılacak. “Daha ileriye gitmek için kısa bir ara” sloganıyla gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın Üsküdar’dan Yamanevler’e kadar olan ilk bölümde 30 Temmuz’a kadar hizmet verilmeyecek.

Test sürüşlerinin ardından ağustosta hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler’den Sancaktepe’ye kadar uzatılmış olacak. Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Böylece Sancaktepe’den Üsküdar’a ulaşım 27 dakikada sağlanacak.

ÖNEMLİ  Prefabrik meskenler tekrar trend oldu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ