Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Stüdyo Daire Tasarım Fikirleri

Stüdyo Daire Tasarım Fikirleri

Nüfus artışı ve konut fiyatlarının hızla artması, yatırımcıları farklı çözümler üretmeye yönlendirdi. Maliyeti düşük tutarak daha fazla kişiyi konut sahibi yapabilmek adına gün yüzüne çıkan çözümler arasında en çok sevileni Stüdyo Daire tipleri oldu. Stüdyo Daireler metre kare olarak oldukça küçük ancak yaşam alanı konusunda çekirdek aileye yetecek büyüklükte konutlardan oluşmakta.

Özellikle üniversite kampüslerinin bulunduğu şehirlerde ve semtlerde sıklıkla görebileceğiniz bu tip evler öğrenci yada bekar yaşayan kişiler için oldukça makul bir fırsat niteliğinde. Evin küçük olması, daha kolay ısıtılabileceği ve temizlik gibi zaman alan unsurların daha pratik hale gelebileceği demektir. Bu derece avantajı olan bir olgunun illa ki dezavantajları da bulunmaktadır. Bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz Evi nasıl daha büyük gösterebilirim makalesini de inceleyebilirsiniz.

Geçmişten, günümüze süre gelen ev tipleri olan 2+1, 3+1 gibi mimariler baz alınarak tasarlanmış olan mobilya, beyaz eşya ve benzerleri Stüdyo Daire Tasarımı nda fazlasıyla pürüz çıkarmaktadır. Eşyaların hacminin büyük olması, evin hacminin ise tam tersi küçük olması büyük bir çelişki meydana getirmektedir.

Mekan tasarımları konusunda uzman olan iç mimarlar Stüdyo Daire Tasarım Fikirleri olarak sundukları modellerden esinlenerek, küçük ölçüdeki evinizi daha rahat ve verimli olarak nasıl kullanabileceğinize dair birkaç ipucu vermek istiyoruz.

  • Beyaz eşyalarınızı midi boy seçin ( Bu tip mekânlarda yaşayan kişi sayısı az olduğu için, evinize iki kapılı buz dolabı almanız hem ekonomik anlamda hem de yaşam alanı anlamında sizi zora sokabilir. )
  • Kullanacağınız eşyalar birden fazla amaca hizmet etmeli ( Alacağınız oturma grubu yatak olabilmeli veya tercih ettiğiniz çalışma masası, yemek masası olarak da hizmet vermelidir. )
  • Usta niteliğinde bir mobilyacı ile çalışın. ( Mağazada satılan hazır mobilyaları tercih etmek yerine, bu işte usta vasfını kazanan biri ile çalışmanız ve özel tasarımlar yaptırmanız size büyük yer tasarrufu sağlayacaktır. Özellikle Stüdyo tipi dairelerde en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi, dolap tasarımlarıdır.
  • Açık renkler tercih edin. ( Gerek eşyalarınızda, gerekse evinizin renginde kullanacağınız renklerin açık olması, küçük olan mekanın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlayacaktır. )
  • Büyük aynalar kullanın. ( En eski dekor hilelerinden biri olan bu unsur ile, küçük olan odalarınızı daha büyük göstermeniz mümkün )
ÖNEMLİ  Küvet mi Duşa kabin mi seçmeli?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ