Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Sedir kullanım fikirleri

Sedir kullanım fikirleri

Sedir Kullanımı Nasıl ?

Milenyum çağının modası olan ve adeta teknolojik bir harika gözüyle bakılan çekyatlar artık popülerliğini kaybederek yerini zamanla modern koltuklara bırakmaya başladılar. Ülkemizde mobilyacılık sektörünün hızla gelişmesi ve imalat kısmında tamamen yerli kaynakların kullanılması, çeşitliliğin bol olmasını sağlamakta.

Hanımların oturma grubu yada kanepe gibi ürünleri alırken dikkat ettiği kriterlerin ilk sıralarında ürünün temizliğinin nasıl yapıldığı ve yapılacağıdır. Demode çekyat modellerinin kumaşı ve süngeri kasaya sabit olması sebebiyle temizliği oldukça zordur. Bu sebep ile yine pratik bir çözüm olarak kanepe örtüleri çıkartılmıştır. Modern oturma grupları nda ise bu durum istisnaları göz ardı edersek çokta farklı değildir. Kasaya sabit modelleri temizlemek için yerinde koltuk yıkama hizmeti olan firmalardan yardım almanız gereklidir. Bu firmalarda halı yıkama makineleri kullanarak ürünlerinizi temizlemekte ancak gerek kullanılan kimyasal sebebiyle gerek yıkama yapılan makinenin şiddetli vakum yapması sebebiyle kumaş ömrünü kısaltmaktadır.

Tüm bunların önüne geçerek ve daha sağlam, uzun ömürlü bir çözüm arıyorsanız size muhteşem bir önerimiz var. Marangoz veya Mobilyacı ustaların elinden çıkan ( Hazır olmayan ) Sedir leri tercih ederek tüm bu problemleri kökten halletmeniz mümkün! Modern oturma grupları nın aksine yapımı esnasında kullanım kolaylığı dikkate alınarak yapılan sedirlerin süngerleri kapsayan kumaşları fermuarlı olarak dikilmektedir, bu sayede kumaşları dilediğiniz zaman çıkartıp çamaşır makinenizde gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, alt kısımlarına yapılan bölmeler sayesinde hurç ve benzeri eşyalarınızı tozdan saklamak, yerden tasarruf etmek adına buralarda barındırabilirsiniz.

Sedir tercihinde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar mevcut, bunların arasında başı çeken üç madde ise ;

  • Ham madde kalitesi

Ham madde kalitesi, sediri yapacak olan usta tarafından kullanılmakta olan sunta, mdf, ahşap gibi alternatifleri olan ağaç kaynaklı imal malzemesidir. Bu fiyat üzerinde önemli değişikliklere sebep olabilir.

  • Kumaş Kalitesi
ÖNEMLİ  Ev Tadilatı İçin Belediyeden İzin Gerekir mi?

Kumaş sektörü kadar karışık ve çeşitliliği bol bir sektör daha yoktur desek yalan söylemiş olmayız. Dokuma kalitesinden kullanılan ipliğin kalınlığına kadar bir çok noktada farklılık gösteren bu ürünü satın alırken döşeme yapacak olan ustayı yanınıza almanızda fayda var.

  • Sünger Kalitesi

Süngerler halk arasında ne kadar yumuşak ise o kadar rahat olduğu düşünülmekte ve yumuşaklığın kalite göstergesi olduğu bilinmektedir. Bunun tam aksine alacağınız sünger ne kadar sert ise o kadar kaliteli anlamına gelmektedir. En sert sünger dahi zamanla yumuşama göstereceği için  dans ile ifade edilen sertlik birimlerine dikkat etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ