Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Prefabrik Konut Sahibi Olmak Çok Kolay!

Prefabrik Konut Sahibi Olmak Çok Kolay!

Uygun arsası olanlar için kolay, güvenilir ve estetik konut çözümü prefabrik evden geçiyor.

Şehir dışında, küçük bir bahçesi olan bir hayalini eminim hepimiz kurmuşuzdur. Bu hayalimize ulaşmanın en basit ve pratik çözümü prefabrik konut yaptırmaktan geçiyor. Eğer uygun arsanız varsa belkide haftalar içinde dilediğiniz modelde size ait bir eviniz olabilir.

PRATİK, GÜVENİLİR, SAĞLAM, ESTETİK!

Prefabrik konut sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz konuyla ilgili olarak, “Prefabrik konuta çok zengin olmasanız da rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Bu teknolojinin sunmuş olduğu bir kolaylık. Yoksa konutların kalitesinin düşüklüğünden değil.” yorumunu yapıyor. Durmaz, “Çelik aksamlı prefabrik konutlar, klasik betonarme sisteme göre daha uzun ömürlü, çürüme yapmaz ve deprem şartları dikkate alındığında betonarme yapılara göre çok daha güvenli. Bu konutlar, en az 40-50 yıl güvenle kullanılabilir.” dedi.

“Hızlı kurulum ile çok çabuk ev sahibi olacaksınız” tabirinin yanlış algıya neden olduğunu vurgulayan Durmaz, hızlı kurulum denmesinin nedeninin; tüm parçaların ve detayların önceden belirlenmesi, fabrikada seri olarak üretilmesi ve kolaylıkla monte edilmesi olduğunu söyledi.

DEPREME KARŞI DAHA DAYANIKLI

Prefabrik yapıların, mimarlar tarafından tasarımı yapılmış ve detayları çizilmiş görsel açıdan çok daha estetik ve kullanım alanı açısından son derece ergonomik olduğunu belirten Durmaz, “Ana taşıyıcıları çelik olan Karmod Hazır Evler’in kalınlık, kalite ve dayanım testleri yapılıyor. Kalite ve emniyet tamamı ile kontrol altında. Yani inşaat mühendisleri tarafından statiği yapılmış hazır evler, depreme karşı klasik betonarmeden daha dayanıklı. Yine uzmanlar tarafından geliştirilen özel çimento karışımı malzeme ile duvarlar oluşturuluyor. Klasik bina duvarları olan tuğla-sıva uygulamasından daha sağlam dış duvarlar elde ediliyor. Yapılan ses ve ısı yalıtım hesapları ile betonarmeden daha fazla yalıtım sağlanacak şekilde yalıtım malzemesi kullanılıyor. Isı ve ses yalıtımı klasik binalardan daha fazla.”

ÖNEMLİ  Arsanın İmar Durumu Nasıl Öğrenilir?

PREFABRİK KONUTLAR EN AZ 40-50 YIL KULLANILABİLİR

Karmod Genel Müdürü Durmaz, Karmod Hazır Evler’in ana taşıyıcı ve bağlantılarının vidalara kadar tamamen çelik aksamdan oluşan uzun ömürlü ve güvenli yapılar olduğunu belirterek, “Bu çelik aksam için biz ’80 yıl güvenle binanızı taşır’ diyoruz. Çelik aksamlı prefabrik konutlar, klasik betonarme sisteme göre daha uzun ömürlü, çürüme yapmaz ve deprem şartları dikkate alındığında betonarme yapılara göre çok daha güvenli. Bu konutlar, en az 40-50 yıl güvenle kullanılabilir. Boya gibi standart bakımları yapıldığında yeni ev konforu sunar. ” ifadelerini kullandı.

NASIL SAHİP OLABİLİRİM?

  • Öncelikli olarak belediye veya ilgili kurumlardan satın alınacak prefabrik konuta ait projeye göre yapı izninin alınması,
  • Binanın kurulacağı arsaya, “su basmanı” tabir edilen zemin betonunu hazırlanması gerekiyor.

GEREKLİ İZİNLER VE ZEMİN HAZIRSA GERİSİNİ FİRMA HALLEDİYOR

35 bin liradan başlayan fiyatlarla Türkiye’nin her bölgesine ev kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Durmaz, “Bina kurulumu sonrası zemin şapı ve kaplaması, ıslak zemin kaplamalarının yapılması, tuvalet, duş, mutfak dolabı gibi ünitelerinin montajının yapılması. Bunun dışındaki tüm işlemler; duvarların kurulumu, çatı ve çatı kaplaması, kapı ve pencereler, elektrik ve su tesisatları (ana şebeke bağlantısı hariç), aydınlatma ekipman ve armatürlerinin montajı, boyaya kadar diğer tüm detaylar firmamızca gerçekleştiriliyor. Yani özetle anahtarı veriyoruz direkt evine geçiyor. Bunlar haricinde hiç bir detayla uğraşmıyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ