Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Nereden arsa alınmalı?

Nereden arsa alınmalı?

Arsa yatırımcılarının en çok sorduğu ve merak ettiği soruların arasında birinci sıralarda olan ve cevabının hiçbir zaman net bir şekilde bulamadığı Nereden arsa alınmalı? Sorusu hakkında birkaç ufak fikir ve ipucu vereceğiz. Yerleşim bölgelerinde veya yakınlarında yer alan boş arsaların değerlenme durumları tamamen belediyelerin yapacağı yatırımlar ile ilgilidir. Hiç rağbet görmeyen ve adeta kimsenin uğramadığı bir alana inşa edilecek olan istasyon, otogar veya stadyum gibi sosyal tesisler sayesinde halkın ilgisi bu yöne çekilebilir ve bu mevkii de bulunan arsalar güzel değerler kazanabilir. Yatırım yapmak için nereden arsa alınmalı? Sorusunu kendinize soruyorsanız, size en büyük tavsiyemiz belediyenin içerisindeki ilgili birimlerinde çalışan bir dost edinmeniz. Henüz planlama aşamasındayken dahi alacağınız bir duyum ile dip fiyatlardan sahibi olabileceğiniz arsalar, ilerleyen zamanlarda yüksek miktarlarda prim yaparak güzel paralar kazanmanıza sebep olabilir. Eğer yukarıda bahsettiğimiz şekilde bir arkadaş veya çevre edinme şansınız yok ise, ileri görüşlülüğünüz ve tahmin yeteneğiniz sayesinde fikir yürütebilirsiniz.

Şehir merkezlerine yakın konumlarda bulunan ve hiç yatırım almamış bölgeleri tercih etmeniz, ödeyeceğiniz miktarda tasarruf, kazanacağınız miktarda artış sağlayabilir. Küçük bir örnek ile bu durumu anlatmamız gerekirse; Geçtiğimiz günlerde Başbakanın yaptığı açıklamada, Konya şehrine yapılacak olan metro güzergahı açıklandı. Güzergâh üzerinde bulunan ve henüz kazma dahi vurulmamış alanların olması yatırımcıların bir anda ilgisini çekmeye başladı. Yeni inşa edilecek olan yüksek hızlı tren kısa ismiyle YHT istasyonu ve yakınından geçmesi planlanan yeni çevre yolu sayesinde Pınarbaşı ismi verilen semtteki arsa fiyatları kısa süre içerisinde 10-12 kat artarak prim rekoru kırdı. Sizde yatırım yapmak istediğiniz bölgenin halk kullanımı açısından avantaj veya dezavantaj teşkil edip etmemesini daha önceden tahmin etmeli, nereden arsa alınmalı? Sorusuna bu çerçeve içinde yanıt vermelisiniz.

ÖNEMLİ  DEİK'ten gayrimenkul dalına "yurt dışında iş birliği" daveti

Daha önce belediye veya ilgili bakanlıklar tarafından yapılan yatırımlardan yola çıkarak, şehrin ihtiyaçlarını gözetmenizde fayda olacaktır. İstanbul’a yapılacak olan 3. Havalimanı sayesinde kalkınacak olan bölgede birçok yeni inşaat başlamış durumda. Şuan Kanal İstanbul projesinin hayata geçmesini bekleyen arsa sahipleri ise, bu yeni proje sayesinde adeta ihya oldular. Sizlerde yapılan yatırımları takip ederek olası bölgeleri önceden tahmin etmeli ve prim yapabilecek arsalar satın almalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ