Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Nazmi Durbakayım yine İNDER’in lideri oldu

İNDER’den yapılan açıklamaya nazaran, Derneğin 2021- 2024 devri olağan genel konseyi gerçekleştirildi.Salgın nedeniyle hudutlu sayıda üyenin …

Nazmi Durbakayım yine İNDER’in lideri oldu

İNDER’den yapılan açıklamaya nazaran, Derneğin 2021- 2024 devri olağan genel konseyi gerçekleştirildi.

Salgın nedeniyle hudutlu sayıda üyenin iştirakiyle gerçekleştirilen genel şurada, yeni idare şurası belirlenirken, Teknik Yapı İdare Şurası Lideri Nazmi Durbakayım yine idare konseyi başkanlığına seçildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İNDER İdare Şurası Lideri Nazmi Durbakayım, inşaat kesiminin içinde bulunduğu periyodun ilgili bakanlıkların takviyesi ile aşılacağını belirterek, “İNDER olarak Türkiye ekonomisindeki ve bölümdeki misyonumuzu başarılı bir biçimde yerine getiriyoruz.” dedi.

Durbakayım, kelam konusu süreçte daha fazla uğraş ve efor göstermek zorunda olduklarını belirterek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda kurulan yeni komitede daha etkin hale gelerek, başta çarpık kentleşme ve zelzele riskinin ortadan kaldırılması için tüm gücümüz ve bilgimizle takviye vereceğiz. Tıpkı vakitte bölümümüzün önündeki pürüzlerin aşılması için tekliflerimizi de her yerde lisana getireceğiz. Sivil toplum kuruluşu olarak son birkaç yılda kesimimizi yakından ilgilendiren yasa, yönetmelik ve bildirimlere katkı sağladık. Gerek Etraf ve Şehircilik Bakanlığı gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı üzere ilgili mercilerle olan irtibat sayesinde yapı müteahhitlerini ve tüketicileri koruyan düzenlemelere değerli katkılarımız oldu”

Salgın nedeniyle dalı ayakta tutmak için devlet tarafından sağlanan teşviklere minnettar olduklarını belirten Durbakayım, mevcut projelerin tamamlanması ve yeni projelerin hayata geçmesi için kesimin temelini oluşturan birtakım yasa unsurlarının zorlayan sebepten ötürü esnetilmesi gerektiğini lisana getirdi.

Durbakayım, Türkiye’de yaklaşık 7 milyon riskli bina bulunduğunu ve kentsel dönüşüm atılımının tüm Türkiye genelinde yoğunluk kazandığını söz ederek, İNDER üyesi markaların Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Mersin üzere kentlerde hızlanan dönüşüm projelerine imza atarak muhtemel zelzele riskini minimize etme uğraşı içinde olduklarını kaydetti.

Bu ortada, Nazmi Durbakayım’ın (Teknik Yapı) İdare Şurası Lideri olarak devam edeceği süreçte, Engin Keçeli (Seba İnşaat), İrfan Aşçıoğlu (Aşçıoğlu İnşaat), Emre Çamlıbel (Re-Pie Gayrimenkul Portföy Yönetimi), Eyüp Ensar Saral (Saral Yapı İnşaat), Salih Kuzu (Dekar Yapı), Ali Nuhoğlu (Nuhoğlu İnşaat), Kubilay Salihvatandaş (Meta Peyzaj Planlama), Fatih Haldız (Haldız İnşaat), M. Reşit Gediz (Gedizler İnşaat), Yener Yıldırım (Artaş İnşaat), Ayten Babaoğlu (Tiba Mimarlık Mühendislik), E. Ensar Saral (Saral Yapı), Ş. Tolga Ülkealan (Ülkealan Yapı Endüstri), T. Burak Koçulu (Gert Metal) ve Evrim Karayel (KarayelPartners Uluslararsı Yatırım İdaresi ve Danışmanlık) yeni idare konseyinin üyeleri olarak misyon yapacak.

ÖNEMLİ  Dask nedir, nasıl hesaplanır?

Derneğin kontrol konseyi üyeleri, Yılmaz Aktaş, Fatih Albayrak, Şakir Teker’den oluşurken, disiplin şurası üyeleri, Zikrullah Turan, Ömer Büyükhanlı, Umut Durbakayım, Ar-Ge müşavere şurası üyeleri ise Nuran Kozmik, M. Alp Gürün, Habib Arıkan, Ayhan Akalın, Hasan Nokay’dan oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ