Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri

Mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri

Evimizde en sık kullandığımız mekanlardan biriside mutfağımızdır. Dolap ve çekmecelerin sürekli sirkülasyon halinde olduğu bu mekanı verimli ve yüksek kapasitede kullanmak hayati önem taşımaktadır. Birbirinden farklı ölçü ve boyutlardaki mutfak eşyaları, raf ve çekmecelere sığmamakta veya sığdığı alanlarda da ölü alan olarak tabir edilen kullanılamaz alan bırakmaktadır. Mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri olarak size sunacağımız fikirleri uyguladığınız zaman, mutfağınızı daha verimli ve geniş bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri;

  • Mutfak dolaplarınızı tavana kadar olan modellerden seçmelisiniz. Yeni dekorasyonlarda daha şık bir görünüm elde edebilmek adına kısa boylu yapılan mutfak dolabı modelleri, ölü alanları çoğaltarak dolapların üst kısmını kullanılamaz hale getirmektedir. Hâlbuki tavana kadar olan dolap modellerinde ölü alan kalmayarak, tüm bölgeyi kullanılabilir hale getirerek mutfak dekorasyonu için olumlu bir etki yaratabilirsiniz.
  • Raf aralıklarını uygun ölçülerde kendinize göre belirleyiniz. Dolapların iç kısmında bulunan raf ölçüleri birçok mobilyacı tarafından standart boyutlarda yapılmaktadır. Sizler içerisine koyacağınız eşyalarınızı önceden olabildiğince planlayarak, raf aralıklarını kendiniz belirleyebilir ve dolap içi mekânlarını daha verimli bir halde kullanabilirsiniz.
  • Çekmece sayısı ve ebatlarını doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Mutfak içerisinde kullanılacak olan çekmeceler, günlük kullanımdaki eşyaların koyulması açısından oldukça önemlidir. Çekmece yerine dolaplarda saklanması gereken ufak çaptaki eşyalar, dolap içerisinde fuzuli işgal sağlayacağı için üst üste koyulamayan parçalar sebebiyle, fazla yer kaplamaktadır. Çekmece sayısını günlük kullanımınıza uygun olarak belirlemeniz halinde, yukarıda belirttiğimiz şekilde yaptıracağınız dolaplar ile en uygun ve geniş kullanım ortamına sahip olabilirsiniz.
  • Mutfak balkonu dekorasyonunda dolap ve saklama öğelerinin önemi bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Mutfak balkonunuzu sadece hava akışı sağlayan ve evinizden dışarıya açılan bir pencere olarak görmektense, bir duvarına yaptıracağınız şık görünümlü dolap veya saklama bölgesi ile, bakliyat gibi nemi sevmeyen gıda maddeleriniz ve sık kullanmadığınız mutfak eşyalarınızı bu bölgede barındırabilirsiniz. Bu sayede mutfağınızdan bağımsız bir kiler ortamı yaratabilirsiniz.
ÖNEMLİ  Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Yukarıda belirlediğimiz mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri sayesinde artık sizinde yemek ve bazı zamanlar yaşam alanınız olan mutfağınız daha geniş bir hale gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ