Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların evlerinde en çok vakit geçirdiği noktalardan birisi olan mutfaklarını dekore ederken bazı unsurlara dikkat ederek hayatlarını kolaylaştırmaları mümkün.

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular hakkında öncelikle kullanım alanınızın detaylı bir analizini yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Bu analiz içerisinde eski mutfağınızda memnun olmadığınız noktaları belirlemeli, revize edilmesi gereken noktaları not almalı ve ekstradan yeni yapılanmaya ihtiyaç duyulan bölgelerin listesini çıkarmalısınız.

Öncelik olarak mutfağınızdaki en yoğun kullanım alanı olan tezgahınız ve ocağınızın yerleşimini kesinleştirdikten sonra üst kısma gelecek olan dolapların sizin boyunuza uygun ölçülerde ve kapak yönleri size zarar vermeyecek şekilde açılacak olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca tezgah üstünü daha aydınlık hale getirebilmek adına mevcut bulunan aydınlatma armatürüne ek olarak tezgah üstü dolabınızın alt kısmına yada taç ismi verilen tavana yakın kısmına şerit led, led ampul ve ya spot aydınlatma üniteleri kullanarak daha ferah bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Yemek, pasta, börek ve ya benzerlerini yaparken kullanmakta olduğunuz elektrikli araç gereçler için ek bir uzatma kablosuna ihtiyaç duyuyorsanız yada prize taktığınız kablo hareket alanınızı engelliyor ise daha pratik hale getirebilmek için sık kullanılan bölgeye yakın olarak yeni bir elektrik prizi çektirmeniz faydanıza olacaktır.

Beyaz eşyalarınızın mutfağınızdaki konumları size hem zaman hem de temizlik açısından yarar sağlayabilmektedir. Fırın ve bulaşık makinenizin bir birinden uzak konumlarda olmaları daha az kirlenmeleri anlamına geliyor. Buz dolabınızın ise el verdiği ölçüde hem tezgaha yakın hem de hareket alanınızı kısıtlamayacak kadar uzak olması büyük önem taşımakta.

Önemli Bilgi ; Günümüzde bir çok evde doğal gaz kombileri mutfakta bulunmaktadır. Eğer köklü bir Mutfak Dekorasyonu yapacaksanız, kombinizden çıkıp eve dağılan sıcak su borularını mutfak tezgahınızda çalışırken ayakta durduğunuz bölgenin altından geçirterek soğuk günlerde dahi üşümeden sevdiklerinize enfes lezzetler çıkarmanızı sağlayacaktır.

ÖNEMLİ  Oturma odası sehpa modelleri

Eğer mutfağınız geniş ise şık bir köşe takımı ile daha güzel hale getirmeniz mümkün ancak,  kullanım alanları kısıtlı olan mutfaklarda katlanabilir masalar tercih edilmelidir. Bu konuda tasarım ödülü alan bir çok ürün bulunmaktadır. Kullanılmadığı zamanlarda ufak yerler kaplayan ancak bir puzzle misali kullanım zamanında açılarak pratik bir şekilde genişleyebilen masalar tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ