Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Milyarderler Salgın Korkusuyla Ada Alıyor!

Milyarderler Salgın Korkusuyla Ada Alıyor!

Koronovirüse yakalanmaktan korkan milyarderler, salgından kurtulmak için Karayipler’deki 20 milyon dolarlık özel adalardan almaya başladı.

Kraliyet Ailesi üyelerinden Hollywood yıldızlarına kadar yüz binlerce insanı yakalayan koronovirüs, zengin-fakir herkesin korkulu rüyası oldu. Koronovirüsün dünyanın en zenginlerinin hayatını nasıl etkilediğini araştıran ABD basını, yıllardır milyarderlere özel hizmet sunan Quintessentially Estates şirketinin genel müdürüyle konuştu.

Penny Mosgrove, şunları söyledi: “Salgın, yayılmadan önce birçok milyarder, Karayipler ve Akdeniz’den 20 milyon dolara özel ada alıp yerleşti. Bazıları, ultra lüks yatlarını dezenfekte ettirip yanlarına sağlık ekibi de alıp denize açıldı. İskoçya’daki kalelere yerleşen milyarderlerin sayısı 50’yi aştı.”

Kendilerini özel izolasyona alan birçok milyarder de sadece “Evimin duvarlarına virüs yapışmış olabilir” diyerek milyonlarca liralık malikanelerini satışa çıkardı. Milyarderler sevgililerine ise artık çiçekle birlikte pahalı takılar değil kolilerce el dezenfektanı ve Fendi gibi lüks markalara ait yüz maskeleri gönderiyor.

Beyonce de kendisini 21 odalık malikanesinde karantinaya aldı. Dünyaca ünlü yıldız, kendisi ve eşi Jay-Z dışındaki herkesi özel olarak yaptırdığı tulumlarla çalıştırıyor. Şarkıcı, malikanesinin baştan aşağıya temizlenmesi ve mobilyaların yenilenmesi için de 3 milyon dolar harcadı.

Kişisel serveti yaklaşık 8 milyar dolar olan 77 yaşındaki ABD’li milyarder David Geffen, 590 milyon dolarlık ‘Rising Star’ isimli mega yatıyla Karayipler’de kendisini karantinaya aldı.

ÖNEMLİ  İşyeri tapusu için gerekli evraklar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ