Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Millet Kıraathaneleri’nde Sayı Artıyor

Millet Kıraathaneleri’nde Sayı Artıyor

Geçtiğimiz hafta ilki Manisa’da açılan Millet Kıraathaneleri’nden İzmit’e de açıldı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim meydanlarında bahsettiği Millet Kıraathanelerinden ilki geçtiğimiz hafta Manisa Yunus Emre ilçesinde açılmıştı. Ülke geneline yaygınlaşacağı öngörülen Millet Kıraathaneleri’nden bir tanesi de İzmit’e açıldı.

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde hizmete açılan Millet Kıraathanesi’ni tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Buranın oyun ve eğlence yeri olduğunu söyleyenler yanılıyorlar. Kıraathane, içerisinde bilginin, donanımın arttırılmasına yönelik bilgi alışverişinin yapıldığı, gerektiğinde oranın bilge sohbetlerin yapıldığı, gerektiğinde de gençlerimizin bilgisayarlarıyla derslerini yapıp buranın imkanları kullandığı yer. Gençlerimiz burada her türlü desteği alacaktır. Millet kıraathanemiz, aslında toplumumuzun omurgasını oluşturan ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hizmet edecek bir yerdir.”

GENÇLER İÇİN SAĞLIKLI ORTAM

Millet Kıraathanesi’ni şehirde daha da yaygınlaştırarak büyük hedeflere ulaşacaklarını dile getiren Doğan, “İçerisinde Millet Kıraathanesi, kültürü ve hedefini gerçekleştirebileceğimiz fiziki mekanlarının oluşturulması şart. Burası bizim ilk attığımız adımdır. En az 10 bölgemize bu kıraathaneleri açmayı hedefliyoruz. Halkımıza, gençlerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kıraathaneye gelen Burak Yılmaz da çocukların sokaklarda oynamak yerine kıraathaneye gelerek kitap okumalarının daha iyi olacağını dile getirerek, “Burayı çok beğendim, ferah ve rahat bir yer. Burada kitap okuyarak ve oyun oynayarak vakit geçiriyorum.” dedi.

Kıraathaneye kitap okumaya gelen Fisun Çengelköy ise bu tarz mekanların açılmasının, gençlerin gelişimine katkıda bulunacağını, gençleri kitap okumaya teşvik edeceğini belirtti.

ÖNEMLİ  Gayrimenkul Satış Sözleşmesi Vaadi Örneği
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ