Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Mahmutbey – Bahçeşehir metro hattı ne zaman açılacak?

Mahmutbey – Bahçeşehir metro hattı ne zaman açılacak?

İstanbul’da ulaşım keşmekeşi gün geçtikçe hızla artıyor. Kadir TOPBAŞ yönetiminde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım rahatlama konusunda tüm çalışmalarını hızla yürütüyor. Halkalı – Bahçeşehir arasında inşa edilen ve Küçükçekmece Gölü’nün kuzey tarafında kalan bölgelerden başlayan raylı sistem çalışmaları hakkında edindiğimiz bilgileri aşağıda sizler ile paylaşıyor olacağız;

Mahmutbey – Bahçeşehi metro hattı ne zaman açılacak? Sorusuna cevap niteliğinde olan araştırmamız Halkalı ila Bahçeşehir semtleri arasında yer alan bölgedeki raylı sistem inşaası hakkında verdiğimiz bilgileri içeriyo. Bahçeşehir yan yoldan ilerleyen hattın tamamlanması için Ispartakule ahalisi oldukça heyecanlı bir bekleyiş içinde bulunuyor. Bu hattın tam olarak Metro’mu yoksa banliyö hattımı olduğu merak konusu olsa da, hat üzerinde her iki sistemde bulunuyor. İBB Raylı Sistemler Daie Başkanlığı ile Avrupa Yakası Raylı Sistemler Müdürlüğü tarafından yürütülen projelerde iki farklı yapı bulunuyor. Bunlardan ilki Mahmutbey – Bahçeşehi metro hattı ne zaman açılacak? Sorusuna vereceğimiz cevap olan 2019 yılında hizmete açılması beklenen metro hattı ve diğer de, 2019 yılı sonrasında Marmaray’a bağlanacak olan Banliyö hattını içeriyor.

Mahmutbey ile Bahçeşehir metro ile bir birine bağlayacak olan metro hattı üzerinde yapılması planlanan metro durakları ise aşağıdaki gibi olması bekleniyor.

Mahmutbey ile Bahçeşehir metro durakları : 

 • Mahmutbey,
 • Mimar Sinan,
 • Mehmet Akif,
 • Halkalı / Atakent,
 • Halkalı Toplu Konut,
 • Tema,
 • Hastane,
 • Altınşehir,
 • Resneli,
 • Ispartakule,
 • Bahçeşehir

Yukarıda açıkladığımız 11 duraktan oluşan hat ile yoğun trafikte 120 ile 150 dakika arasında süren ulaşım problemini maksimum 55 dakika gibi bir süreye indirerek İstanbul halkı için ulaşım konusunda büyük bir adım olarak sağlayacağı kolaylıklar tarihe geçecek gözüküyor.

Mahmutbey – Bahçeşehir metro hattı ne zaman açılacak? Sorusu ile sık sık karşılaşan veya bu soruyu sıklıkla soran kişiler için sürecin tamamlanmasına 4 yıldan daha az bir süre kalmış görünüyor. 2019 yılı içerisinde açılması beklenen hattın 2019 son çeyreğinde hizmete gireceği tahmin ediliyor. İnşaatın tamamlanmasının ardından ortalama 3 aylık süreçte test sürüşlerinin yapılması ve tespit edilen eksikliklerinin giderilmesinin ardından halkın kullanımına açılarak kalabalık bir kesimi canından bezdirecek hale gelen trafik sorununa yeni bir boyut kazandırarak önemli kolaylıklar sağlaması bekleniyor.

ÖNEMLİ  Emlak Vergisinde Son Gün 1 Haziran!

Bu konuya benzer olarak, aşağıdaki konuları da inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ