Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Küvet mi Duşa kabin mi seçmeli?

Küvet mi Duşa kabin mi seçmeli?

Yeni ev yapan veya yenileme yaparak banyosunu da yenileyecek olanların aklına takılan en büyük sorulardan birisi de Küvet mi Duşa kabin mi seçmeli? Sorusudur. Aşağıda bu konuyla ilgili her iki seçiminde avantaj ve dezavantajlarından bahsederek seçim yapmanızı kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Banyonuzda küvet kullanmanız halinde, özellikle çocuklarınız için yeni bir eğlence alanı yaratabilirsiniz. İçi su dolu bir küvetin içerisinde güle oynaya yıkanabilen çocuklar için banyo yapmak bir eziyet değil oyun haline gelebilir. Çocukların yanı sıra, banyoyu sadece bir arınma ortamı olarak değil ruhsal açıdan da dinlenme yeri olarak görüyorsanız, sıcak su içerisinde yatarak yapacağınız birkaç saatlik istirahat sayesinde hem bedensel hem ruhsal açıdan dinlenebilir, kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Küvet seçiminin dezavantajı ise su ve yer kullanımının yüksek olması ve temizlik konusudur. Banyo yaparken harcadığınız suyun iki veya üç katını küvetinizi doldurmak için harcamanız gerekebilir. Ayrıca banyonuzda kullandığınız lavabo, klozet gibi alanların da kullanım alanlarını daraltmış olursunuz. Temizlik konusunda ise küvetler genelde geniş ve beyaz yüzeylere sahip oldukları için, kullanım sonrasında kir ve sabun kalıntıları yüzünden çirkin bir görünüm bırakmaktadırlar.

Duşa kabin seçimi yapmanız halinde ise; Banyoda geçireceğiniz süreyi daha kısa hale getirebilirsiniz. Küvete nazaran vakit harcamanız gereken tek şeyin beden temizliği olduğu için zamandan tasarruf etmeniz mümkündür. Diğer en büyük avantajlarından birisi ise; Kış aylarında soğuk banyoların duşa kabin sayesinde daha kolay sıcak hale gelmesidir. Bunun nasıl olacağını merak eden kullanıcılar için; Duşa kabinin kapaklarını kapatarak sıcak suyu açtığımız fıskiyenin çıkardığı tazyikli su sayesinde sıcak su buharı elde edilecektir. Duşa kabin içerisinde hapsolan sıcak su buharı banyodan bağımsız olarak size sıcak bir alan sunabilir. Temizlik konusuna değinecek olursak, banyonuzdan bağımsız bir alan gibi kullanacağınız kabin içerisinde su dışarıya çıkmayacağı için banyonuzun kirlenme oranı da çok daha az olacaktır. Sadece kabin içi temizliği yapılması gerekmektedir. Genelde cam veya mika benzeri sert plastikten oluşan bu kullanım alanlarının temizliği de küvet seçimine nazaran çok daha kolaydır.

ÖNEMLİ  Dekorasyon ürünleri online satış siteleri

Küvet mi Duşa kabin mi seçmeli? Sorusuna cevap verebilmeniz için, yukarıda bahsettiğimiz unsurları kendinize göre yorumlamalı ve çıkarlarınız doğrultusunda cevap vermelisiniz. Eğer halen cevap verme konusunda çekimser kaldıysanız size küvetli duşa kabin modellerinden birini seçmenizi tavsiye ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ