Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Küçük Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Herkes evini zevkine göre dekore ederek kendini daha iyi ve mutlu hissetmek ister. Ancak birçok kişinin sorunlarından biri olan odaların standart ölçülerden küçük olması ev dekorasyonunda bazı problemler yaşanmasına neden olabilir.

Bununla birlikte küçük eviniz için uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerine dikkat ederek yaşam alanlarının küçüklük sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu sayede evinize şıklık katabilir ve kullanım alanlarını da kolaylıkla çoğaltabilirsiniz. Peki küçük evler için dekorasyon önerileri nelerdir?

Salonlar…

Küçük bir salona sahipseniz daha küçük koltuklar, fonksiyonel mobilyalar ve odanızın ölçülerine uygun TV üniteleri daha doğru bir seçim olacaktır.

Ayrıca TV ünitelerinin evinizde yer kaplayacağını düşünüyorsanız niş alanlar tercih edebilir ya da televizyonunuzu duvara monte ederek altına eşyalarınızı da koyabileceğiniz küçük bir mobilya kullanabilirsiniz.

Küçük bir salonu koyu ve karanlık renkler daha da daraltabilir. Bu nedenle daha açık renkte duvar boyaları ve açık renklerde ki mobilyalarla daha geniş ve ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Orta sehpa seçiminde salonunuzda kullanım alanını kısıtlamayacak boyutlarda, mobil bir orta masa seçimi yapabilirsiniz.

Ayrıca orta masanızın alt kısmı çekmeceli veya raflı olursa bazı eşyalarınızı yerleştirebilir ve böylelikle daha fonksiyonel bir salon elde edebilirsiniz.

Küçük salonunuzun için seçeceğiniz aydınlatma da oldukça önemlidir. Odanıza uygun ölçülerde daha küçük aydınlatmalar göz yormaz ve salonunuza sade bir şıklık katabilir.

Mutfaklar…

Küçük mutfaklarda daha küçük ölçülerde mutfak dolabı ve rafları tercih edebilirsiniz. Büyük bir yemek masası yerine daha küçük boyutlarda portatif masalar kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilerek açılıp kapanan masalar ya da mutfak dolabı içine tasarlanan akıllı masalar kullanabilirsiniz.

Mutfakta en gerekli eşyalar dolaplardır. Dolaplarınız eşyalarınız için yeterli gelmiyorsa mutfağınızdaki köşe alanlarda raflar kullanarak mutfağınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

ÖNEMLİ  Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır?

Küçük Evler…

Küçük evlerde alan kısıtlığına ek olarak yanlış aksesuar ve mobilyalar odanızı daha kullanışsız olmasına neden olabilir.

Bu evlerde büyük ve çok fazla aksesuar kullanmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Daha minimal tasarımlar eviniz dekorasyonunda oldukça ideal bir seçimdir. Daha az eşya evinizi daha kullanışlı bir hale getirebilir.

Yükseklikleri bile kullanarak odanızı ustaca dizayn edebilirsiniz. Tek odalı bir ev ya da çocuk odalarında kullanılan kompakt yataklar içerisinde raf, dolap, yatak ve sandık alanı bulunduruyor.

Bu sayede odanızı iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mutfak ve banyo üzerine inşa edilen asma bir oda da şahane bir fikirdir. Evinizde bu sayede farklı bir depolama alanı oluşturmanız mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ