Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

Günümüzde en kolay şekilde ev sahibi olmanın yolu konut kredisi kullanmak. Evin değerine göre yüzde 90 oranda kredi hatta evin değeri kadar kredi kullanabilmek mümkün. Peki en kolay yoldan konut kredisi nasıl hesaplanır? Konut kredisi faizleri ne durumda?

Güzel bir ev alabilmek adına bankalar arasında iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bu araştırmalara göre ev kredileri uygun faiz oranları ile birlikte alınabilir. Aynı zamanda ev kredisi alınırken doğru bir şekilde ev kredisi hesaplamada yapılmalıdır.

Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Konut kredileri gelir düzeyine uygun olarak tercih edilebilir. Uygun geri ödeme ve vade seçenekleri de göz önünde tutulmalıdır. Düşük faizli ev kredileri alınarak her bütçeye uygun olarak kredi geri ödemeleri yapılabilir.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler kira öder gibi ev sahibi olabilirler. Ev kredisi alınırken kredi notu ve gelir düzeyi göz önünde tutulur.

Bunun ardından ise onay verilen krediye göre kredinin başlangıcında eve banka lehine ipotek konulur.

Borcun bitmesi ile bu ipotek ortadan kaldırılır. Konut kredisinde alınan konut ekspertiz değerinin yüzde 75’i kadar kullandırılır.

Ayrıca yüzde 25’lik bir peşinat olması da gerekir. Konut kredisi hesaplamalarında istenilen vade ve faiz oranına göre de taksit tutarı belirlenir.

En Basit Yöntem İle Ev Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Ev kredisi alınırken en basit yöntem ile de hesaplama yapılabilir. Ev alınırken satın alınan evin anaparasına banka faiz oranı da eklenir.

Buna göre vade ve taksit sayısı da belirlenir. Aynı zamanda her bütçeye de uygun olarak ödeme planı oluşturulur.

ÖNEMLİ  Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini 0,64'e Düşürdü!

Bu şekilde aylık taksitler ile birlikte belirlenen sürede ev alınabilir. Bu nedenle faiz oranı için de bankalar arasında iyi bir araştırmalar yapılmalı.

Bunda da en uygun faiz oranları araştırılmalıdır. Sıfır ya da ikinci el konut alımlarında düşük faizler ile birlikte kolay bir şekilde ev sahibi olunabilir.

Ev Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev kredisi alırken tüm bankalardan iyi bir araştırma yapmak lazım. Kredi veren bankalar arasında düşük faizli ve uzun vadeli taksitler olan ev kredileri tercih edilmelidir.

Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Halk Bankası: Yüzde 0.99

Ziraat Bankası: Yüzde 1.19

VakıfBank: Yüzde 1.19

İNG Bank: Yüzde 1.24

İş Bankası: Yüzde 1.25

Akbank: Yüzde 1.30

Garanti Bankası: Yüzde 1.31

DenizBank:  Yüzde 1.34

TEB: Yüzde 1.34

Yapı Kredi Bankası: Yüzde 1.35

QNB Finansbank: Yüzde 1.35

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ