Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Konut Kredilerinde Faizler Düşüyor

Konut Kredilerinde Faizler Düşüyor

Konut kredisi faiz oranları uzun bir aradan sonra inişe geçti, geçtiğimiz hafta 7 banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü

7 BANKA FAİZLERİ DÜŞÜRDÜ

Dövizin yükseliş ve ekonomik belirsizlik sonrası, zirve yapan konut kredisi faiz oranlarında indirim bu haftada devam etti. Aralık ayının ilk haftasında 7 banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Ev alacakları sevindiren bu haberin, gayrimenkul sektörü için umut oldu.

EN DÜŞÜK FAİZ ORANI 1,91 SEVİYESİNDE

Geçtiğimiz hafta faiz indirimine giden bankalarla birlikte faizler düşme eğilimini sürdürdü. ING Bank, 5 ve 10 yıllık vadelerde ev alacaklara yüzde 1,91 oranında faiz uyguluyor. 6 Aralık’tan itibaren Kuveyt Türk, Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank ve Anadolubank faiz oranlarında indirim yaptı. 10 yıllık vade sürelerinde Kuveyt Türk yüzde 2,04’ten 1,94’e, Akbank yüzde 2,59’dan 2,01’e, Denizbank yüzde 2,99’dan 2,29’a, QNB Finansbank yüzde 2,47’den 2,42’e, Şekerbank yüzde 2,74’ten 2,47’e, Halkbank yüzde 2,59’dan 2,49’a, Anadolubank yüzde 3,00’dan 2,99’a indirdiğini görüyoruz.

GÜNCEL FAİZ ORANLARI

ÖNEMLİ  Takviye ve vergi indirimi gündemde: Kiralık mesken üretilecek
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ