Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Konut Kadar Üreten Firmada Araştırılmalı

Konut Kadar Üreten Firmada Araştırılmalı

Konut alırken sadece evi değil firmayı da araştırmakta yarar var

MAKETTEN GÖREREK EV ALMAYIN!

İstanbul Umum Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Nizameddin Aşa,  eskiden emlak ofislerini kapıdan içeri almayan bazı markalı inşaat firmalarının şimdi satış yapmak için emlakçıların kapısını çaldığını belirterek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı, “Özellikle fiyatı son dönemlerde çok düşen konuta yönelmeyin. Tapusunu almadığınız evi asla almayın. Maketten, yarım kalmış inşaatlardan konut almayın. İnşaat firmalarından ek teminat isteyin.”

FİRMAYI  ARAŞTIRMADAN SAKIN ÖDEME YAPMAYIN

Aşa, “Bize gelen birçok firmayı araştırıyoruz. Batık mı, evi teslim ediyor mu, tapuda sorun var mı diye bakıyoruz. Ama son yıllarda binlerce firma kuruldu. Çoğu firma satış ekiplerini de kendileri kuruyorlar. Oralarda ev alınacaksa mutlaka firma araştırılmalı. Özellikle kendi içinde vadelendirmeler yapıp ev satanlar var, bunlara dikkat edilmeli.”

FİYATLAR MAKUL, EV ALMA İÇİN EN UYGUN ZAMAN

Son dönemlerde kiralık ve satılık ev sayısında ciddi artış olduğunu söyleyen Aşa, bütün Türkiye’de piyasanın durgun olduğunu, ancak parası olana ev almak için de en iyi zaman olduğunu dile belirtti.

ÖNEMLİ  "Yeni Meskenim Kampanyası" kapsamında konut satışları sürüyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ