Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Koltuk takımı seçimi, Renk Uyumu

Koltuk takımı seçimi, Renk Uyumu

Yeni bir koltuk takımı sahibi olmak isteyen hemen herkesin zorlandığı noktalardan birisi olan renk uyumu ve kumaş deseni beğenme konusunda zorluk yaşamakta. Bu problemi daha kolay çözebilmeniz ve tercihlerinde daha pratik karar verebilmeniz için Koltuk takımı seçimi, Renk Uyumu konusunda birkaç ufak tavsiyemiz olacak.

Koltuk takımı alacağınız odanızın oturma odası olduğundan yola çıkarak ilk dikkat etmeniz gereken nokta, odanızın rengidir. Odada kullandığınız duvar renkleri koyu ise pastel tonlarda kumaşlar tercih edebilirsiniz. Koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, odanızın rengi açık tonlu renklere sahip ise, koltuk takımınızı da açık renklerde seçmeniz odanızın daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

Kumaş desenleri günümüzde bir çok çeşitliliğe sahip olsa da en çok tercih edilen türler sade renklerdir. Çok karışık desenli kumaşlar göz yoracağı için fazla tercih edilmemektedir. Sizde bu maddeyi dikkate alarak sade kumaşlar tercih edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar ;

Mobilya sektörünün en çok satan ürünlerinden birisi olan Koltuk Takımlarını satın alırken dikkat etmeniz gereken bir çok püf nokta bulunmaktadır. Fiyatların yüksek olması, koltuk takımlarının sıklıkla değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir. Eskilerin deyimi ile evladiyelik olarak alınacak olan bu eşyalarımızı satın alırken aşağıdaki maddelere dikkat etmenizi öneriyoruz;

  • Şase ismi verilen iskelet kısmının sağlamlığı hakkında bilgi alınız. ( Koltuk takımlarının kırılması gibi konular genellikle iskelet yapısından kaynaklanmaktadır. Bu yapının demirden yapılmış ve kaliteli malzemeler kullanılmış olduğuna emin olun )
  • Kumaş kalitesini kontrol ediniz. ( Kumaş sektörü adeta petrol fiyatları gibidir, sürekli iniş çıkış halinde olması ve sektörün müşteri kitlesinin geniş olması, fiyatlarda önemli değişiklikler göstermekte. Bazı firmalar maliyeti düşürmek adına düşük kalitede kumaşlar kullanmaktadırlar. )
  • Sevkiyat ve montaj konusunda mutabık olunuz. ( Satın aldığınız ürünlerin ücretsiz olarak adresinize kadar teslim edileceğinden ve demonte halde olan koltuk takımınızın firma görevlileri tarafından montajı yapılarak tarafınıza teslim edileceğinin teyidini almanızda fayda var. )
  • Garanti Belgesini unutmayın! ( Mobilya sektöründe Faturalı ürün satışı çok nadir görülmektedir. Alışveriş yaptığınız firmadan muhakkak faturanızı isteyiniz, ilk maddede belirttiğimiz üzere fabrikasyon hatalardan oluşacak problemlerde ekstra maliyet yükü altına girmemeniz için garanti koşullarını kontrol etmelisiniz. )
ÖNEMLİ  Evi nasıl daha büyük gösterebilirim
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ