Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Başvurularında Son 3 Gün

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Başvurularında Son 3 Gün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, KİPTAŞ Silivri 3. Etap Kura Çekiliş Töreni’nde, açıkladığı  KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için başvurular 3 gün sonra sona eriyor.

Başvuru döneminin 1 Haziran 2020 tarihinde başladığı proje Türkiye’deki asgari ücret sınırını dikkate alınarak tasarlandı.

Başvuru sürecinin devam ettiği KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinden en asgari seviyede gelire sahip olan vatandaşlar da konut sahibi olabilecek.

Yeni nesil belediyeciliğin örnek projeleri arasında yer alan KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlar için 120 ay vade  sağlanıyor. Sabit taksit imkanıyla ev alınabilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi 7 katlı 32 blok şeklinde inşa ediliyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinin temeli geçtiğimiz günlerde atıldı. Proje modern mimari ve çevre standardıyla inşa edilecek.

1396 adet konutun yer alacağı projede 474 adet 2+1 açık mutfak, 702 adet 2+1 kapalı mutfak, 220 adet 3+1 kapalı mutfak konut bulunuyor. 

Konutların yanı sıra cadde dükkanlarına da yer verilen projede en düşük konut fiyatı 228 bin lira şeklinde belirlendi.

Asgari ücretli vatandaşların ev sahibi olacağı projede şehit aileleri ve sağlık çalışanları için de belirli oranda konut ayrıldı.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinde peşinat bedeli 46 bin lira, aylık taksit bedeli ise 2 bin 200 lira olarak belirlendi. Proje için başvurular online olarak silivri4.kiptas.com.tr adresi üzerinden de kabul ediliyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesine nasıl başvurulur?

Projede yer alan konutlar için ön müracaat tutarı Garanti Bankası’nın tüm şubelerinden (masrafsız) KİPTAŞ hesabına yatırıldıktan sonra, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü’ne ön kayıt müracaatı gerçekleştirilecek. KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için ayrıca internet üzerinden de başvurular kabul edilecek.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları ve detayları

-Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir. Ayrıca hak sahibi olacak kişinin veya eşinin daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. 

  • 18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.
  • Başvuru sahibininmüracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.
  • Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.
  • Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
  • En az yüzde 40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
  • Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor vb.) 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
ÖNEMLİ  KİPTAŞ Silivri 4. Etap Başvuruları Başladı!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ