Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Kiptaş Silivri 4. Etap Başvuruları Başladı!

Kiptaş Silivri 4. Etap Başvuruları Başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Kiptaş’ın, Silivri 4. Etap Konutları için başvuru süreci bugün başladı. Peki projeden ev alma şartları neler? Başvuru nereye nasıl yapılacak? İşte detaylar.

Yeni Projenin Startı Verildi

Silivri 4. Etap Konutları projesinde, adil bir şehir yaratma vaatlerini dikkate aldıklarını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Gücü henüz ev sahibi olmaya yetmeyen insanlara bir fırsat eşitliği yaratma adına ortaya koymuş oldukları titiz çalışma ve düşünce çok mühim.

Özellikle dar gelirli insanlarımızı ve gençlerimizi öncelemesi çok önemli.Kadınlarımız ve bu dönemde büyük fedakârlıklar yapan sağlık çalışanlarımıza, özel bir hak tanınması.

Yine projenin, şehrin adalet duygusunu en üst planda tutmaya dönük öncelikli gruplar şeklinde tanımlaması, projede bizim için önemli bir karakter.

Kira öder gibi insanlarımızın ev sahibi olmasını sağlamak istedik. Bu fikrin bu ülkede gerçek olmasını sağlamak, mümkün hale getirmek bizim gibi İBB’nin değerli kurumu Kiptaş’ın ortaya koyduğu bir prensip.

Dar gelirliler dahil herkes bu şehirde adaletli bir ödeme sistemiyle mülk sahibi olabilsin. Projemizde, yeşil bir şehri var etme çabamızı da ortaya koymamız gerekiyordu.

Bu vaadimizi de bu projede Kiptaş kurumumuz dikkate almıştır. İstedik ki bu projede ev sahibi olacak herkes, evinin hangi penceresinden bakarsa baksın yeşil bir ortamla, doğayla iç içe bir imkanla buluşsun.”

Sağlık Çalışanlarına Ayrıcalık

Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt ise açıklamasında, “Kamu kurumlarının sosyal konut projelerinde de gerçekleştiği gibi biz de yüzde 40 engelli vatandaşlarımız ile şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 50’şer adet iki ayrı kontenjan ayırdık.

ÖNEMLİ  Alto Casa Residenza

Bu ayrıcalıklı gruplarımıza ek olarak 50 konutu da sağlık çalışanlarımız için ayırdık.

Kamu ve özel sağlık kuruluşlarında ambulans şoförü, hizmetli, hasta bakıcı, hemşire veya doktor olanlara diğer başvuru şartlarını taşıması halinde projemize bu kontenjandan başvurabilecek” dedi.

Başvuru Şartları

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinden konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, reşit olması, kendisi ve eşinin üzerine ev olmaması gibi şartlar aranıyor.

Ebeveynleriyle yaşayan vatandaşlar da projeye bireysel olarak başvuru yapabiliyor.

Başvuru şartları kapsamında 1 yıl İstanbul’da oturuyor olma şartı ve KİPTAŞ’tan daha önce hiç konut almamış olma şartı da aranıyor.

Ödeme Planı

Projeden ev sahibi olmak isteyenler için, peşin 228 bin liradan başlayan fiyatların yanı sıra, 120 ayda 2 bin 250 liradan başlayan taksit seçeneği ile asgari ücretin altında ödeme planları sunduklarını kaydeden Kurt, projeye dair şu bilgileri paylaştı:

“Biz yeni projemizde ve bundan sonraki projelerde balkonuyla, faydalı alan kullanımıyla fark yaratmayı amaçlıyoruz. Dairenin metrekare büyüklüğünün değil faydalı alan kullanımının önemli olduğunu mimari çalışmalarımız ile süreç içerisinde açıkça göstereceğiz.

Üst kalite malzeme kullandığımız 2+1 ve 3+1 daireleri, sürdürülebilir peyzaj alanı, çocuk parkları, kreş, engelli yolları, cadde üstü dükkanları ile insanlara konforlu yaşam vaat eden özel bir proje ortaya çıkarttık.

Duvarlarla sınırlı değil, ara sokaklarla çevrili bir yaşam hayal ettik. Bir mikro kent gibi düşünebilirsiniz, ara sokaklardan mahalleler, mahallelerden oluşan bir kent parçası tasarladık.”

Nasıl Başvurulur?

Salgın dönemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında Kiptaş tarihinde ilk kez proje için ön başvurular, 01-21 Haziran tarihleri arasında, BURADAKİ site üzerinden alınabilecek.

Başvuru şartlarını taşıyanlar 500 lira katılım bedelini kredi kartı ile online ödeyip kolaylıkla taleplerini oluşturabilecekler. Bin 396 konuttan oluşan proje, 2+1, 3+1 şeklindeki dairelerden oluşuyor.

ÖNEMLİ  Gordion My City

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ